SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat: będą nowe kanały w TV Mobilnej, kolejne MUX-y na stacje HD

Cyfrowy Polsat chce poszerzyć ofertę płatnej usługi TV Mobilna, którą spółka oferuje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej - o kolejne stacje. Dominik Libicki, prezes platformy uważa, że następne multipleksy telewizji naziemnej powinny być przeznaczone na kanały HD.

Obecnie Cyfrowy Polsat w ramach usługi TV Mobilna oferuje klientom osiem kanałów telewizyjnych (Polsat Sport , Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Kino Polska, Nickelodeon i Comedy Central) i 12 rozgłośni radiowych. Platforma chce jednak docelowo poszerzyć tę ofertę, co będzie możliwe dzięki nowej technologii kompresji.

- Wydaje się, że jesteśmy w stanie bez uszczerbku jakości sygnału powiększyć ofertę Telewizji Mobilnej o około cztery nowe kanały - mówił na konferencji Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Nie deklarował jednak, kiedy może to nastąpić. - Mam nadzieje, że wydarzy się to w miarę szybko - mówił jedynie.

Cyfrowy Polsat nie podaje, ilu klientów dotąd zdecydowało się na zakup Telewizji Mobilnej, która wprowadzona została na rynek w 2012 roku. Jednak mimo tego, że telewizję analogową finalnie wyłączono w połowie ub.r., nadal przybywa abonentów tej usługi.

Libicki podkreślił, że klientami Telewizji Mobilnej zostają osoby rozczarowane poziomem oferty bezpłatnej telewizji naziemnej, a także rozczarowane jakością sprzętu do odbioru DVB-T, który zakupili. Zdarzają się bowiem przypadki, że zakupione bardzo tanio dekodery nie mają odpowiednich parametrów i obraz cyfrowy oglądany z ich wykorzystaniem wygląda jak analogowy.

Prezes Cyfrowego Polsatu przedstawił też stanowisko spółki w sprawie zagospodarowania kolejnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej - MUX-5 i MUX-6. Jego zdaniem, powinny one zostać przeznaczone na nadawanie wersji HD kanałów już obecnie dostępnych w naziemnej telewizji za czym przemawiają dwa argumenty.

- Pierwszy z nich jest taki, że widzowie tego oczekują. Każdy widz zaczyna oglądanie telewizji od kanałów HD, dopiero jak nic na nich nie znajdzie, to ogląda stacje w jakości SD. Poza tym polski rynek reklamowy nie urośnie w ciągu najbliższych kilku lat w taki sposób, by móc wystarczająco wspomóc uruchomienie kilkunastu kolejnych kanałów w technologii naziemnej - mówił Dominik Libicki.

Obecnie na trzech multipleksach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej dostępne są 22 stacje. Do 28 kwietnia br. będzie ich w sumie 24, bo w najbliższym czasie ruszają kanały Stopklaka TV (więcej na ten temat) i Fokus TV (dowiedz się więcej).

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat: będą nowe kanały w TV Mobilnej, kolejne MUX-y na stacje HD

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nadbór
TV Mobilna to dobra alternatywa dla cyfrowej tel. naziemnej, chociażby dlatego że za parę zł można mieć Polsat Sport. A to kanał o znacznej pozycji. I dobrze, że TV Mobilna się rozwija i będzie poszerzać ofertę.
odpowiedź
User
ok
ok
odpowiedź
User
kamil
nie bardzo rozumiem logikę tego trybu myślenia: proponuje się dołączyć kanały HD ale samemu chce się dołączyć do swojego muxa kanały...SD !!! To może załączą u siebie HD skoro chcą propagować ten format
odpowiedź