SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat chce wypłacić 204,65 mln zł dywidendy

Zarząd spółki Cyfrowy Polsat zarekomendował radzie nadzorczej wypłatę akcjonariuszom dywidendy z zysku netto uzyskanego w 2016 roku.

Zygmunt Solorz Article

Wczoraj zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował o przedłożeniu radzie nadzorczej wniosku w sprawie podziału zysku spółki za 2016 rok: na dywidendę dla akcjonariuszy zostanie przeznaczonych 204,65 mln zł (tj. 0,32 zł na jedną akcję), a na kapitał zapasowy przeznaczonych zostanie 373,3 mln zł.

- Proponowany podział zysku jest zgodny z polityką dywidendową grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu SA, przyjętą w listopadzie 2016 roku, zakładającą wypłatę dywidendy w przedziale kwotowym od 200 mln zł do 400 mln zł, jeżeli relacja zadłużenia netto Grupy do skonsolidowanego wyniku EBITDA mieści się w przedziale 2,5x - 3,2x. Zarząd jednocześnie bierze pod uwagę sytuację finansową, płynność oraz perspektywy rozwoju Grupy, jak również strategiczny cel, jakim jest konsekwentne obniżanie wskaźnika całkowitego zadłużenia netto Grupy do poziomu poniżej 1,75x - czytamy w raporcie spółki.

Teraz rada nadzorcza spółki Cyfrowy Polsat przeanalizuje wniosek zarządu i ustosunkuje się do tej propozycji.

W ub.r. spółka Cyfrowy Polsat zanotowała 577,95 mln zł zysku netto. Cała grupa kapitałowa miała 9,73 mld zł wpływów i 1,02 mld zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat chce wypłacić 204,65 mln zł dywidendy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jam jst
sobie dziela a zwykli ludzie pracuaj po 300 h za marne grosze wstyd będziesz się smalił w pikle za to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17 16
odpowiedź
User
Kim
sobie dziela a zwykli ludzie pracuaj po 300 h za marne grosze wstyd będziesz się smalił w pikle za to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ciekawe, gdzie trafi ojciec dyrektor?
16 8
odpowiedź
User
Boguś
Mnie nie dziwi, że Polsat cyfrowy wypłaca dywidendę. Jest to w sumie pokłosiem tego, że ma najlepszą ofertę tv i telekomunikacyjną (smart dom, teraz w sumie już nie ma opcji, żeby nie ofertować niczego ponad tv). Ludzie chętnie kupują dekodery i inne usługi w CP, to jest z tego przychód. a jest dochód, to jest i dywidenda.
15 8
odpowiedź