SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat zaakceptował 204,6 mln zł dywidendy, 118 mln zł dla Zygmunta Solorza-Żaka

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu zdecydowało, że spółka wypłaci 204,65 mln zł dywidendy z zeszłorocznego zysku. Na jedną akcję przypadnie 32 grosze. Główny udziałowiec spółki Zygmunt Solorz-Żak dostanie 118 mln zł brutto.

Zygmunt SolorzArticle

Wypłatę dywidendy w łącznej wysokości 204,65 mln zł brutto rekomendował w kwietniu br. zarząd Cyfrowego Polsatu. Jest to 35,4 proc. zysku spółki za miniony rok obrotowy. W 2016 roku Cyfrowy Polsat miał 578 mln zł jednostkowego zysku netto.

Pozostałe 373,3 mln zł z zeszłorocznego zysku firmy zostanie przeznaczone na jej kapitał zapasowy.

Dywidendą zostanie objętych 639,55 tys. akcji Cyfrowego Polsatu. Na każdą akcję przypadnie 32 groszy. Na koniec wtorkowej sesji giełdowej akcja spółki kosztowała 25,40 zł, co oznacza, że stopa dywidendy wynosi 1,26 proc.

Głównym udziałowcem Cyfrowego Polsatu jest Zygmunt Solorz-Żak, do którego należy 57,89 proc. akcji spółki. Natomiast Hieronim Ruta poprzez firmę Sensor Overseas ma 8,59 proc. akcji. W efekcie Solorz-Żak dostanie 118,7 mln zł dywidendy, a Ruta - 17,6 mln zł.

Dzień dywidendy wyznaczono na 20 lipca, a dzień jej wypłaty - na 3 sierpnia.

Poprzedni raz Cyfrowy Polsat wypłacił dywidendę w 2014 roku, wyniosła ona 166,28 mln zł (po 26 groszy na akcję).

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,39 mld zł wpływów ze sprzedaży i 271,4 mln zł zysku netto.

Zygmunt Solorz znalazł się ostatnio na drugim miejscu Listy Najbogatszych Polakow tygodnika "Wprost" z majątkiem szacowanym na 11,5 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat zaakceptował 204,6 mln zł dywidendy, 118 mln zł dla Zygmunta Solorza-Żaka

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Majk
Duży zysk to i duża dywidenda. Ale tego by nie było, jakby Polsat i ogólnie Cyfrowy Polsat nie był tak atrakcyjny dla klientów. Myślę, że tu sporo dobrego zrobił smart dom.
odpowiedź
User
Radek
Też pierwsze co pomyślałem to właśnie Smart Dom. Z tym mi się głównie ostatnio Cyfrowy Polsat kojarzy, bo chyba dzięki niemu ma tak dużo klientów.
odpowiedź
User
Magnus
W CP teraz warto zwrócić na uwagę, że bardzo rozwinęli ofertę z piłką nożną. Jeszcze jakiś czas temu, ze dwa lata temu, kibic piłkarski to nie miał za bardzo czego szukać w CP. A teraz, CP jest pod względem piłki nożnej liderem!
odpowiedź