SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Heronim Ruta kupił akcje Cyfrowego Polsatu za 4,3 mln zł

Cypryjska spółka Sensor Overseas, należąca do Heronima Ruty, członka rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu, kupiła akcje tej firmy za 4,29 mln zł.

Article

Sensor Overseas w ramach obrotu pozagiełdowego kupiła we wtorek 171 250 akcji Cyfrowego Polsatu w cenie 25,07 zł za akcję. Oznacza to, że wartość transakcji wyniosła 4,29 mln zł.

Na koniec czwartkowej sesji giełdowej akcja Cyfrowego Polsatu kosztowała 25,59 zł, o 22 gr więcej niż dzień wcześniej.

Przed transakcją do Sensor Overseas należało 54 921 546 akcji Cyfrowego Polsatu stanowiących 8,59 proc. kapitału spółki. Teraz ma 55 092 796 akcji stanowiących 8,61 proc. kapitału i dających taką samą część głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Cyfrowy Polsat wypłaci dywidendę po 32 groszy na akcję ze swojego zeszłorocznego zysku. Dostaną ją akcjonariusze mający papiery spółki 20 lipca, a wypłata nastąpi 3 sierpnia. Sensor Overseas otrzyma 17,63 mln zł brutto.

Heronim Ruta to wieloletni współpracownik Zygmunta Solorza-Żaka, jest we władzach wielu spółek z Grupy Cyfrowy Polsat. „Wprost” w br. oszacował majątek Ruty na 1,42 mld zł, co dało mu 25. miejsce liście najbogatszych Polaków.

W pierwszym kwartale br. Grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,39 mld zł przychodów ze sprzedaży i 271,4 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Heronim Ruta kupił akcje Cyfrowego Polsatu za 4,3 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
p
wzruszajaca historia
3 0
odpowiedź
User
Marek
Świetnie sprawująca się spółka, to i nie dziwi, że p. Ruta nabył sporo akcji. Poza tym wie, co kupuje, bo ma na to wpływ. A coś mi się zdaje, że CP to jeszcze będzie zwyżkował, bo jako platforma tv jest w Polsce nie do pobicia.
0 0
odpowiedź
User
Wisła
zasłona dymna dla gawiedzi
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing