SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat zapowiada integrację z Interią

Telewizja Polsat przejęła w lipcu br. portal Interia.pl i od jakiegoś czasu silniej stawia na pion internetowy i serwis PolsatNews.pl. Zapowiada teraz silną integrację Interii w strukturach Grupy Cyfrowy Polsat. Z naszych informacji wynika jednak, że na razie nie planuje połączenia jej z newsroomem Polsatu.

Telewizja Polsat w połowie lipca br., po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK-u, sfinalizowała przejęcia Grupy Interia od Bauer Media za 422 mln zł. Do władz Interii dołączyli menedżerowie Polsatu: członkiem zarządu został Adam Nowe, prokurentem Norbert Walkiewicz, a członkami rady nadzorczej: Zygmunt Solorz, Tobias Solorz, Piotr Żak, Maciej Stec i Stanisław Janowski.

W ostatni czwartek pojawiła się informacja, że dziennikarz Polsatu i koordynator Polsatnews.pl Piotr Witwicki objął dodatkową funkcję pełnomocnika zarządu Interii (kupionej niedawno przez Polsat) ds. informacji i publicystyki. Polsat zapowiedział ściślejszą współpracę redakcyjną z Interią.

Podczas prezentacji wyników finansowych za II kwartał br. zarząd Grupy Cyfrowy Polsat przedstawił swoje plany na kolejne miesiące. Zapytaliśmy Stanisława Janowskiego, prezesa zarządu Telewizji Polsat o zapowiedzi integracji Interii z Telewizją Polsat.

- Podejmujemy działania, które mają na celu zrealizowanie synergii, podtrzymujemy zapowiedź 20 milionów osiągniętych w pierwszych 12 miesiącach. Będzie to się odbywać poprzez monetyzację contentu, który niebawem pojawi się w Interii. Zespołuy pracują nad podniesieniem rentowności sprzedaży reklam; poprzez Polsat Media ma zachodzić integracja sprzedaży. Te działania już mają miejsce, niedługo będziemy je finalizować w fazie operacyjnej. Trzecią kwestią będzie fakt, że Interia będzie obszarem marketingu produktów i marek z Grupy Polsat - odpowiedział na nasze pytanie Stanisław Janowski.

Dodał, że jeśli chodzi o "segment informacyjny docelowo chcą mieć jeden produkt". - Polsat News produkuje content informacyjny na potrzeby własnego kanału, publicystyki i „Wydarzeń” w Polsacie. Będzie tu zachodzić mocniejsza współpraca z Interią poprzez informacyjne formaty wideo w Interii, ale i bliżej zacieśnioną współpracę pomiędzy redakcjami. Pewne zmiany już się wydarzyły, zespoły mocno nad tym pracują - zapowiedział prezes Telewizji Polsat.

Według niego rynek reklamy internetowej jest w dobrej kondycji. - Drugi kwartał, czyli bardzo ciężki dla rynku internetowego przyniósł spadek na poziomie 5 proc. Kolejne miesiące, czyli III kwartał jest już dodatni - wydaje się, że jest w bardzo dobrej kondycji na ten moment - ocenił Janowski.

Kilka dni wcześniej udało się nam jednak dowiedzieć, że Polsat nie planuje na razie łączenia newsroomów PolsatNews.pl i Interii. Siedziba Interii w Krakowie również pozostaje bez zmian, podobnie jak biura w Warszawie. – Co nie oznacza, że ta sytuacja się nie zmieni w ciągu kolejnych 15 lat. Na razie jednak nie ma takich rozmów – mówi w rozmowie z nami Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Grupie Polsat.

Według badania Gemius/PBI w lipcu br. Interia.pl w kategorii informacji i publicystyki ogólnej (bez treści regionalnych i o pogodzie) zanotowała 5,18 mln użytkowników i 82,94 mln odsłon. Polsatnews.pl był poza czołową dziesiątką, natomiast w czerwcu br. miał 5,23 mln użytkowników i 37,4 mln odsłon.

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 2,1 proc. do 2,86 mld zł oraz wzrost zysku netto z 268,9 do 290,7 mln zł. Liczba sprzedanych usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym zwiększyła się o 7,8 proc.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat zapowiada integrację z Interią

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ola
czyli cały dział handlowy out z interii
odpowiedź
User
widz
Polsat kojarzy się z przaśnością. Szkoda Interii...
odpowiedź
User
Woytek
Krzysio P. idzie do Interii?
odpowiedź