SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat oczekuje wzrostu rynku reklamy na poziomie 6-6,5 proc. w 2021 roku

- Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami Starcomu przewidywany wzrost rynku reklamy to 6-6,5 proc. Wydaje się to na dzisiaj realne. Oczywiście nie wiemy, ile fal pandemii nas jeszcze czeka - informuje Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Stanisław Janowski, prezes Telewizji PolsatArticle

Cyfrowy Polsat, podobnie jak cała branża medialna i inne sektory gospodarki walczył w kolejnym kwartale ze skutkami pandemii koronawirusa. Mimo to firma osiągnęła najwyższe wpływy w swojej historii - w 2020 roku przychody sprzedażowe wyniosły 11,96 mld zł, a zysk netto wzrósł z 1,11 do 1,15 mld zł. Najmocniej wzrosła sprzedaż usług telefonicznych w modelu abonamentowym.

Rynek reklamy w 2020 roku przeżywał załamanie szczególnie w kwietniu i maju. Wydatki na reklamę i sponsoring spadły o 10,1 proc. w porównaniu do 2019 roku. Z kolei przychody Telewizji Polsat spadły o 8,2 proc. do 1,12 mld zł. Wydatki na reklamę i sponsoring zmniejszyły się w ubiegłym roku o 10,1 proc. - do 3,938 mld zł.

 

Natomiast w samym IV kwartale przychody z reklamy i sponsoringu Telewizji Polsat również były powyżej średniej i wzrosły do poziomu 29,2 proc. udziałów w rynku reklamy telewizyjnej. Wydatki na reklamę i sponsoring wzrosły o 2,4 proc. kwartał do kwartału, a przychody wzrosły o 4,5 proc. w porównaniu do IV kwartału w 2019 roku.

2021 rok ma przynieść wzrost rynku reklamy o 6-6,5 proc.

Cyfrowy Polsat mimo słabej sytuacji na rynku reklamy w 2020 roku spodziewa się w 2021 odbicia na poziomie 6-6,5 proc.

- Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami Starcomu przewidywany wzrost rynku reklamy to 6-6,5 proc. Wydaje się to na dzisiaj realne. Oczywiście nie wiemy, ile fal pandemii nas jeszcze czeka - skomentował sytuację na rynku reklamy telewizyjnej Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Na nasze pytanie o I kwartał 2021 roku Stanisław Janowski odpowiedział, że „rynek reklamy otworzył się w miarę płasko”.

W 2020 roku wynik EBITDA Cyfrowego Polsatu wyniósł 4.191,9 mln zł wobec 4.196,7 mln zł w 2019 roku. Celem Grupy na 2021 rok ma być "co najmniej stabilizacja wyniku EBITDA". - Jeśli chodzi o EBITDA, to co najmniej taki cel jest aktualny - skomentowała członek zarządu ds. finansowych, Katarzyna Ostap-Tomann podczas wideokonferencji, prezentującej wyniki za 2020 rok i IV kwartał.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat oczekuje wzrostu rynku reklamy na poziomie 6-6,5 proc. w 2021 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Inspektor pracy
Oooo, idealny moment żeby zaproponować ludziom na śmieciówkach i fakturach etaty. Jakie zasady etyczne ma Cyfrowy Polsat?
odpowiedź