SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Cyfrowy Polsat przenosi infrastrukturę Polkomtelu do spółki PL 2014

Ogłoszono plan przeniesienia infrastruktury i pracowników Polkomtela, operatora sieci telekomunikacyjnej Plus, do spółki PL 2014 (obie firmy należą do grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat). Jesienią ub.r. do PL 2014 przeniesiono już część majątku Aero2.

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu Article

Według ogłoszonego pod koniec lutego planu do PL 2014 trafią z Polkomtelu m.in. wszystkie nieruchomości (w tym umowy najmu działek ze stacjami bazowymi, niektóre zawarte z innymi operatorami takimi jak Orange czy Polkomtel), urządzenia i inne elementy wyposażenia, różnego rodzaju koncesje i zezwolenia, umowy dotyczące utrzymania sieci oraz 378 pracowników.

W efekcie kapitał zakładowy Polkomtelu zostanie obniżony z 3,52 do 2,36 mld zł.

Jesienią ub.r. ogłoszono przeniesienie do PL 2014 części majątku spółki Aero2.

Cyfrowy Polsat chce w ten sposób zgromadzić w jednej spółce wszystkie swoje aktywa telekomunikacyjne, żeby efektywniej nimi zarządzać.

Po przeniesieniu części majątku do PL 2014, Polkomtel nadal będzie zajmował się świadczeniem usług telekomunikacyjnych, nie będzie już natomiast odpowiadał za zarządzenie infrastrukturą sieci Plus.

Tomasz Muda prezesem PL 2014

Prezesem zarządu spółki PL 2014 został Tomasz Muda. Pracuje on w Polkomtelu od początku budowy sieci Plus, tj. od 1996 r., zajmował się wdrażaniem usług dodanych i zarządzaniem siecią. Był regionalnym dyrektorem technicznym, a ostatnio zastępcą dyrektora działu technologii sieciowych. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki na Politechnice Warszawskiej.

Na początku ub.r. przeprowadzono transgraniczne połączeniu Polkomtelu z kontrolującą go spółką zależną Metelem. Celem było uproszczenie struktury kapitałowej grupy Cyfrowy Polsat i obniżenie jej kosztów operacyjnych.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 7,25 mld zł wpływów ze sprzedaży (wobec 7,19 mln zł rok wcześniej) i 788 mln zł zysku netto (po wzroście o 108,8 w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat przenosi infrastrukturę Polkomtelu do spółki PL 2014

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fazi
Czuje przekręt...?
6 2
odpowiedź
User
Adam
Znowu szykują się zwolnienia.
3 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing