SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat wyda do 1,1 mld zł na swoje akcje, kupi je od innej spółki Zygmunta Solorza

Zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował, że nabędzie maksymalnie 32,005 mln akcji własnych od spółki Embud 2 po cenie nie wyższej niż 35 zł za sztukę.

Zygmunt SolorzArticle

Udziałowcami spółki Embud 2 Bithell Holdings i Argumenol Investment, oba to wehikułu inwestycyjne kontrolowane przez Zygmunta Solorza.

Na koniec listopada do Embud 2 należało 64,01 mln akcji Cyfrowego Polsatu stanowiących 10,01 proc. kapitału i 7,82 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Ogółem Zygmunt Solorz bezpośrednio i poprzez spółki zależne ma 387,51 mln akcji Cyfrowego Polsatu, które stanowią 60,59 proc. kapitału i 69,22 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Pod koniec listopada Cyfrowy Polsat sfinalizował wezwanie na akcje ogłoszone w październiku - kupił 11,77 mln swoich walorów po 35 zł za sztukę, płacąc 411,89 mln zł.

Cyfrowy Polsat może skupić 128 mln swoich akcji

16 listopada walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu upoważniło zarząd do nabycia do 127,909 mln akcji własnych po cenie maksymalnej 60 zł za sztukę oraz utworzenia kapitału rezerwowego na potrzeby programu nabycia akcji własnych.

We wtorkowym komunikacie podano, że rada nadzorcza spółki udzieliła zgody także na dalsze nabywanie akcji w ramach programu skupu.

- Ponadto, mając na względzie ustalenie ceny za jedną akcję w ramach transakcji na podobnym poziomie co cena za jedną akcję w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki, ogłoszonym w dniu 28 września 2021 roku przez spółkę, Reddev oraz Zygmunta Solorza (...), w ocenie rady nadzorczej nie dojdzie do naruszenia interesów spółki ani akcjonariuszy niebędących podmiotami powiązanymi, w tym akcjonariuszy mniejszościowych, którzy mieli okazję sprzedać akcje spółki w wezwaniu po cenie równej maksymalnej cenie akcji w ramach transakcji, a jednocześnie mogą po zbliżonej cenie dokonywać dalszych transakcji na rynku regulowanym - napisano w komunikacie.

Skup akcji własnych jest elementem ogłoszonego pod koniec września wezwania, w którym Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz wezwali do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę.

We wtorek na koniec sesji za kurs akcji Cyfrowego Polsatu wynosił 34,06 zł.

W trzecim kwartale br. Grupa Cyfrowy Polsat osiągnęła wzrost wpływów w ujęciu skorygowanym o 2,5 proc. do 2,59 mld zł, a dzięki finalizacji sprzedaży Polkomtel Infrastruktury za 7,07 mld zł zanotowała 3,15 mld zł zysku netto. Na koniec września firma miała 7,47 mld zł na rachunkach i lokatach.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat wyda do 1,1 mld zł na swoje akcje, kupi je od innej spółki Zygmunta Solorza

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teleman
Zegarek ,zegarek wiecznie coś kombinuje
odpowiedź