SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat wyemituje obligacji o wartości do 1 mld zł

Zwołane na 16 stycznia 2015 roku walne zgromadzenie akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu zdecyduje o emisji obligacji o wartości maksymalnej 1 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie.

fot. Shutterstock.comArticle

W projektach uchwał podano, że termin wykupu obligacji nie może przypadać później niż osiem lat od dnia ich emisji, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia 2022 roku.

Dodano, że obligacje mogą być emitowane w jednej, lub kilku seriach.

Cyfrowy Polsat podał, że proponowany program emisji obligacji "zapewnia spółce dostęp do nowych źródeł i instrumentów finansowania w razie (...) zaspokojenia ewentualnych potrzeb spółki i podmiotów z jej grupy kapitałowej".

Zdaniem Konrada Księżopolskiego z BESI emisja obligacji przez Cyfrowy Polsat może być związana z kwestią refinansowania zadłużenia grupy.

"Polkomtel na koniec trzeciego kwartału na rachunkach miał ok. 1,7 mld zł. A to jest kwota w zupełności wystarczająca na aukcję LTE. Dlatego myślę, że nowe obligacje mogą być związane z chęcią optymalizacji długu i spółka będzie chciała refinansować część droższego zadłużenia" - powiedział pap Księżopolski.

Na koniec trzeciego kwartału wartość nominalna zadłużenia netto Cyfrowego Polsatu wynosiła 11,67 mld zł, a wartość bilansowa 12,42 mld zł.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił na początku października aukcję 19 rezerwacji częstotliwości z zakresów 800 MHz i 2,6 GHz. Oferowane przez UKE pasma częstotliwości zostały uwolnione dzięki przejściu z telewizji analogowej na cyfrową. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, częstotliwości te są przeznaczane na rozwój szybkiego internetu mobilnego.

Jedynym kryterium oceny ofert aukcyjnych będzie zadeklarowana przez uczestnika cena. Cena wywoławcza bloku 10 MHz z pasma 800 MHz to 250 mln zł. Ceny pojedynczej rezerwacji 10 MHZ z pasma 2,6 GHz mają zacząć się od 25 mln zł.

Polkomtel, z grupy Cyfrowego Polsatu, jest wśród podmiotów, które złożyły oferty wstępne w ramach aukcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat wyemituje obligacji o wartości do 1 mld zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
Czyli szykują się kolejne inwestycje :). Bardzo mi się to podoba, i liczę, że znacznie rozbudują lte. W ostatnim czasie innym aspektom się poświęcili, więc o necie było trochę mniej, ale nie wierzę, żeby to mieli zaniedbać. W końcu od kilku lat są liderem lte w Polsce.
odpowiedź
User
Miro
Też tak sądzę, też wydaje mi się, że szykują się poważne inwestycje w net mobilny. CP z Plusem potrzebują poważnego skoku, bo konkurencja już jest dość blisko.
odpowiedź
User
Karol
Czyli spekulujecie, że to o net chodzi? Moim zdaniem, CP ma teraz najlepszy net mobilny. A jak już brać pod uwagę ofertę wiązaną, to nikt nie da takiej dobrej ceny jak CP. Może można narzekać, że nie poszerzają zasięgu, ale to, jak mi się zdaje, kwestia najbliższych miesięcy. Może rzeczywiście na to potrzebna kasa.
odpowiedź