SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Cyfrowy Polsat wydała 4,5 proc. więcej na pensje, zarząd zarobił 17 mln zł

W ub.r. stałe zatrudnienie w grupie kapitałowej Cyfrowy Polsat zmalało o 286 etatów do 7 357, m.in. w związku ze sprzedażą Polkomtel Infrastruktury, a roczne wydatki na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze wzrosły o 4,5 proc. do 946,9 mln zł. Łączne zarobki 6-osobowego zarządu firmy zwiększyły się z 16,3 do 17,1 mln zł.

Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i PolkomteluArticle

W czwartym kwartale ub.r. stałe zatrudnienie w grupie Cyfrowy Polsat (od września ub.r. działającej pod marką Grupa Polsat Plus) wynosiło 7 357 etatów, co wobec 7 643 rok wcześniej oznacza spadek o 3,7 proc.

Cyfrowy Polsat sprzedał Polkomtel Infrastrukturę, a kupił Premium Mobile

W sprawozdaniu grupy Cyfrowy Polsat podano, że na zmianę liczby jej stałych pracowników najmocniej wpłynęło kilka transakcji właścicielskich. W sierpniu ub.r. holding sfinalizował sprzedaż 99,99 proc. udziałów Polkomtel Infrastruktury (obecnie Towerlink Poland), księgując z tego tytułu 3,69 mld zł zysku netto.

W 2020 roku średnie zatrudnienie w Polkomtel Infrastrukturze wynosiło 394 etaty, o dwa mniej niż przed rokiem.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z drugiej strony na dane o zatrudnieniu w grupie Cyfrowy Polsat wpłynęły „konsolidacja spółek nabytych w minionych 12 miesiącach, w szczególności Premium Mobile, oraz rozwoju skali działalności na rynku fotowoltaicznym”. W połowie ub.r. należąca do Cyfrowego Polsatu spółka Polkomtel przejęła 81,7 proc. udziałów Premium Mobile za 103,6 mln zł. W 2020 roku Premium Mobile zatrudniało średnio 47 pracowników etatowych.

Cyfrowy Polsat na początku ub.r. za 6,9 mln zł kupił 51,3 proc. udziałów Esoleo. W połowie ub.r. rozwiązania fotowoltaiczne Esoleo zaczęły być oferowane w punktach sprzedażowych grupy Cyfrowy Polsat, m.in. w pakiecie z internetem LTE za darmo na trzy lata. Równocześnie rozpoczęto kampanię reklamującą fotowoltaikę od Esoleo.

950 mln zł na wynagrodzenia

W ub.r. wydatki grupy Cyfrowy Polsat na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze sięgnęły 946,9 mln zł, po wzroście o 41 mln zł (4,5 proc.) rok do roku. Firma w sprawozdaniu zwróciła uwagę, że oprócz zmian właścicielskich z ub.r. i rozwoju Esoleo wpłynęło na to również to, że w połowie 2020 roku sfinalizowała przejęcie Grupy Interia.

W samym czwartym kwartale ub.r. dynamika nakładów na pensje i świadczenia była niższa - wzrosły one o 2,1 proc. do 271,3 mln zł.

W zarządzie najwięcej zarobił Maciej Stec

Łączne wynagrodzenia 6-osobowego zarządu Cyfrowego Polsatu w ub.r. wyniosły tyle samo co rok wcześniej - 5,3 mln zł. Po 1 mln zł zarobili prezes Mirosław Błaszczyk, Jacek Felczykowski i Katarzyna Ostap-Tomann.

Z kolei kwota premii uzyskanych w ub.r. przez Macieja Steca zwiększyła się z 2,5 do 3,5 mln zł, przez Katarzyna Ostap-Tomann - z 2 do 2,2 mln zł, przez Anetę Jaskólską - z 1,7 do 1,8 mln zł, a tych zarobionych przez Jacka Felczykowskiego zmalała z 1,5 do 1 mln zł.

Mirosław Błaszczyk tak jak rok wcześniej zarobił z premii 2,5 mln zł.

Z kolei łączne zarobki członków rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu zwiększyły się rok do roku z 1,48 do 1,58 mln zł. Większość osób zasiadających w radzie przez cały rok zarobiła po 0,18 mln zł, wynagrodzenie wiceprzewodniczącego Marka Kapuścińskiego zmalało z 0,24 do 0,21 mln zł.

W drugiej połowie czerwca ub.r. do rady nadzorczej firmy weszli jej większościowy akcjonariusz Zygmunt Solorz, jego syn Tobias Solorz i Alojzy Nowak, natomiast na kolejną kadencję nie zostali powołani Robert Gwiazdowski, Aleksander Myszka, Leszek Reksa i Paweł Ziółkowski.

W czwartym kwartale ub.r. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 0,5 proc. do 3,265 mld zł i zysku netto z 333,7 do 326,7 mln zł. W całym roku dzięki sprzedaży Polkomtel Infrastruktury osiągnęła rekordowe 4,414 mld zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Grupa Cyfrowy Polsat wydała 4,5 proc. więcej na pensje, zarząd zarobił 17 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek Von Bidul
Gratulacje, skuteczny zarząd powinien być dobrze wynagradzany, super!
odpowiedź
User
Luck
Za to że odpuścili tenis dziewczyn na rzecz C+ powinni jeszcze dopłacić. Brak słów, a było wiadomo , że Iga zajdzie wysoko, konkurencja zaciera ręce.....
odpowiedź
User
Polsatt
Lepiej nie pokazujcie tych tabelek szeregowym pracownikom.
odpowiedź