SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfryzacja prasy tworzy nowe miejsca pracy dla dziennikarzy

Do takich wniosków dochodzi Mary Beth Christie z „Financial Times”, która ujawnia, że dziś jej gazeta zatrudnia więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej.

Cyfryzacja prasy tworzy nowe miejsca pracy dla dziennikarzy

Zarządzająca internetowym serwisem „Financial Times” Mary Beth Christie zdradziła na konferencji Digital Editors Network, że odkąd gazeta zaczęła skupiać się na wydaniu cyfrowym, liczba dziennikarzy rosła. Dziś w redakcji zatrudnionych jest łącznie 650 osób, czyli najwięcej w całej jej historii.

Christie dodaje, że aktualnie „Financial Times” czyta łącznie 2 mln osób - zarówno w formie drukowanej jak i cyfrowej. Dziennik ma o 100 tys. więcej subskrybentów tej ostatniej, z czego połowa konsumuje treści za pomocą urządzeń mobilnych. Wśród wszystkich czytelników 340 tys. stanowią natomiast osoby, które wykupiły dostęp premium do treści w witrynie FT.com.

Zdaniem Mary Beth Christie zmiany, które wprowadzono do sposobu organizacji redakcji, muszą się również dokonać w głowach dziennikarzy, spośród których znaczna większość ciągle postrzega przygotowywanie treści przez pryzmat druku.

Tymczasem mimo coraz bardziej cyfrowego charaktery „Financial Times”, twórcy gazety mają ciągle bezpośredni kontakt z czytelnikami i chcą ich traktować równie indywidualnie jak wcześniej, organizując m.in. spotkania.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfryzacja prasy tworzy nowe miejsca pracy dla dziennikarzy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kadrowy
W Polsce też jest najwięcej zatrudnionych dziennikarzy- na śmieciowych umowach lub darmowych stażach do końca życia. I potem się dziwią, że ludzie nie chcą gazet kupować!
19 11
odpowiedź
User
wolf
Cyfryzacja w Polsce? Zwalnia się trzy osoby, bo jedna zrobi wszystko - i papier i internet. dzięki temu redakcje się wyludniają, a zagraniczni wydawcy nabijają kabzę. Potem, u siebie, mogą zatrudniać! Tak to wygląda z naszej perspektywy.
17 11
odpowiedź
User
rademenes
U nas nie ma już dziennikarzy. Zostali zastąpieni pracownikami do wrzucania informacji prasowych do CMS-a. To może robić każdy bez żadnego przygotowania i ambicji.
8 8
odpowiedź