SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czerwona Torebka przejmuje sieć Małpka Express

W skład grupy kapitałowej, rozwijającej sieć pasaży handlowych Czerwona Torebka, wejdzie spółka posiadająca sklepy „convenience” działające pod marką Małpka Express. Za jej przejęcie Czerwona Torebka zapłaci własnymi akcjami.

Czerwona Torebka przejmuje sieć Małpka Express

Czerwona Torebka zawarła list intencyjny dotyczący przejęcia Spółki Małpka, posiadającej sieć sklepów spożywczo-monopolowych działających pod marką Małpka Express.

- Celem jest pozyskanie 100% walorów tej firmy, kontrolowanej obecnie przez Mateusza Świtalskiego, czyli syna Mariusza Świtalskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej i wiodącego akcjonariusza Czerwonej Torebki. Mariusz Świtalski pośrednio i bezpośrednio posiada ponad 71% akcji Czerwonej Torebki. Grupa Kapitałowa w zamian za wniesiony aport wyemituje do 21,8 mln akcji - podano w komunikacie prasowym.

„Planowana akwizycja sieci Małpka Express jest kolejnym, po przejęciu sklepu internetowego Merlin.pl, projektem rozbudowy Grupy Kapitałowej. Tym samym chcemy dalej wzmacniać działalność handlową, która naszym zdaniem jest najbardziej perspektywicznym segmentem biznesu. Segment handlowy systematycznie będzie zyskiwał na znaczeniu w Grupie Kapitałowej.” - podkreślił Paweł Ciszek, prezes Czerwona Torebka S.A.

Zgodnie z ustaleniami w najbliższym czasie zostanie przeprowadzone badanie due dilligence przejmowanego podmiotu. Czerwona Torebka wystąpi także o zgodę na koncentrację do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Akcjonariusze Czerwonej Torebki będą jeszcze musieli także zatwierdzić uchwałę dotyczącą podwyższenia kapitału związanego z emisją akcji dla właścicieli Małpki. „Zakładamy, że cała transakcja zostanie sfinalizowana na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.” – dodał Paweł Ciszek.

Sieć Małpka Express zadebiutowała na rynku w marcu 2012 r. Do końca 2013 r. na terenie naszego kraju działać będzie blisko 200 sklepów spożywczo-monopolowych. Funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Otwierane są między innymi w pasażach Czerwonej Torebki.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czerwona Torebka przejmuje sieć Małpka Express

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nikos
nikt nie chciał tego kupić to zawsze można sprzedać samemu sobie ;)
8 9
odpowiedź
User
Lewak
Zapomnieliście dodać, że Małpka w 2012 wygenerowała milionowe straty i ratowała się przed upadkiem sprzedaża nieruchomości.
8 8
odpowiedź