SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cztery dokumenty o ekologii na Dzień Ziemi w Planete+

21 i 22 kwietnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi stacja Planete+ wyemituje premierowo cztery filmy dokumentalne o tematyce ekologicznej: „Czy uratujemy Wielką Rafę?”, „Dieselgate, „Recykling - przyszłość bez śmieci?” oraz „Co w śmieciach piszczy”.

Article

Film „Czy uratujemy Wielką Rafę?” prezentuje kluczowe wyniki badań na temat Wielkiej Rafy Koralowej, dzięki którym ekolodzy mogą podjąć próbę ratowania największego, podwodnego skarbu natury. Niestety nad rafą koralową unosi się widmo zagłady. Dokument można będzie obejrzeć w niedzielę 21 kwietnia o 16.00.

„Dieselgate. Jak Volkswagen chciał oszukać Amerykę” opowiada o największej aferze w historii motoryzacji. Gdy grupa niczego niepodejrzewających studentów z Uniwersytetu Wirginii Zachodniej przeprowadziła testy samochodów Volkswagen, odkryła w nich podejrzany mechanizm. Okazało się, że producent w swych pojazdach instalował oprogramowanie, które pozwalało na manipulację wynikami pomiarów emisji z układu wydechowego. Premierę dokumentu zaplanowano na niedzielę 21 kwietnia o godz. 22.00.

Twórcy obrazu „Recykling - przyszłość bez śmieci?” sprawdzają, czy przyszłość bez produkowania ton zanieczyszczeń jest możliwa. Dokument prezentuje najbardziej innowacyjne rozwiązania wdrażane w przemyśle gospodarowania odpadami. Planete+ pokaże premierowo ten film w niedzielę+ w poniedziałek 22 kwietnia br. o godz. 21.05.

Z kolei w dokumencie „Co w śmieciach piszczy” naukowcy dr George McGavin oraz Zoe Laughlin wyjaśnią zależność pomiędzy wyrzucanymi śmieciami a naszym stylem życia. Zespół naukowców przeprowadzi badania na terenie największego wysypiska śmieci w Wielkiej Brytanii. Film trafi na antenę w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 22.00.

Dołącz do dyskusji: Cztery dokumenty o ekologii na Dzień Ziemi w Planete+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl