SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana na czele radiowej Czwórki. Wraca Justyna Dżbik-Kluge

Od kwietnia szefową radiowej Czwórki ma być Justyna Dżbik-Kluge, wcześniej związana ze stacją jako dziennikarka - potwierdził portal Wirtualnemedia.pl.

Justyna Dżbik, fot. Radio ZETJustyna Dżbik, fot. Radio ZET

Według naszych ustaleń Justyna Dżbik-Kluge przyjęła już propozycję objęcia stanowiska dyrektor radiowej Czwórki. Uzgadnianie są jeszcze szczegóły dotyczące jej zatrudnienia, pracę ma zacząć w kwietniu.

Polskie Radio nie odpowiedziało na nasze pytania w tej sprawie. Justyna Dżbik-Kluge też nie potwierdza tych doniesień.

CZYTAJ TEŻ: Były dyrektor Jedynki traci audycje w Polskim Radiu

- Wszechświat wysłał mi dziś niespodziewanie dużo dobra w gratulacjach nowej posady. Za całe dobro oczywiście jestem bardzo, bardzo wdzięczna - stwierdziła dziennikarka na swoim profilu facebookowym. Zaznaczyła, że w najbliższych dniach będzie prowadziła różne wydarzenia.

- Co przyniosą kolejne tygodnie? Na pewno dużo fajnych wyzwań, jak to zwykle w moim życiu. Generalnie nie ma w nim nudy ;) - stwierdziła. - Niemniej śląc Wszechświatowi  wdzięczność za dobre i życzliwe komentarze, z dziennikarskiego obowiązku polecam przyjmować tylko potwierdzone i oficjalne newsy. Pamiętajcie stare, dobre polskie przysłowia: „co nagle to po diable” oraz „na wszystko przyjdzie czas” - zaznaczyła.

Szefową Czwórki jest obecnie Hanna Dołęgowska, pełni tę funkcję od lutego 2016 roku.

 

Po powołaniu w drugiej połowie grudnia ub.r. nowych władz Polskiego Radia (spółką kieruje Paweł Majcher, obecnie jako likwidator) zmienili się już szefowie większości stacji i głównych struktur spółki. Trójką od drugiej połowy stycznia zarządza Agnieszka Szydłowska (jej zastępcą w połowie lutego został Michał Nogaś). W Jedynce dyrektorem została Paulina Stolarek-Marat, a wicedyrektorem Jacek Czarnecki, natomiast w Dwójce z początkiem lutego po rezygnacji Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz i Jacka Hawryluka szefem został Piotr Kędziorek, a jego zastępcą Piotr Matwiejczuk.

CZYTAJ TEŻ: Trójka prosi słuchaczy o opinie. Ruszyła internetowa ankieta

Justyna Dżbik-Kluge pracowała już w Polskim Radiu w latach 2007-2016 - jako dziennikarka Czwórki, Polskiego RadiaEuro i Jedynki. Przez kilka lat była też związana z Telewizją Polską: prowadziła programy „Rower Błażeja” w TVP1, „Poziom 2.0” w TVP2 i „Qadrans Qltury” w TVP3 Warszawa.

W latach 2016-2020 Dżbik-Kluge pracowała w Radiu ZET, prowadziła audycje „W waszej sprawie”, „Halo ZET” i pasmo popołudniowe. W ostatnich latach napisała kilka książek reportażowych.

W styczniu br. zaczęła współpracę z „Teleexpresse”, do którego przygotowuje krótkie materiały o tematyce kulturalnej.

Dołącz do dyskusji: Zmiana na czele radiowej Czwórki. Wraca Justyna Dżbik-Kluge

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
On
Nie słucham Czwórki
odpowiedź
User
sky
przepraszam ale nawet nie wiedziałem że Czwórka jest
odpowiedź
User
Grzegorz
Ciężka praca o tworzenie anteny od początku. Była prezeska powinna iść za kr.atki za to co zrobiła z Polskim Radiem. Czwórka zasługuje na powrót FM.
odpowiedź