SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

D-Link: "Pomysł rodem z Chin"

'To pomysł absurdalny i oburzający, idealny dla społeczeństwa totalitarnego, a nie dla państwa demokratycznego w środku Europy'

Komentuje informacje o projekcie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Roman Napierała, dyrektor  D-Link Polska, największego producenta sprzętu umożliwiającego korzystanie z usług dostępowych do internetu.

Reakcja Napierały to efekt doniesień Rzeczpospolitej, która we wtorek (24 maja) pisała, że w "Strategii państwa polskiego w dziedzinie mediów elektronicznych na lata 2005-2020" przyjętej przez KRRiTV, znalazły się pomysły nałożenia radiowo-telewizyjnych opłat abonamentowych za korzystanie z internetu oraz koncesji dla właścicieli mediów nadających przez internet. Opłaty mieliby wnosić nawet użytkownicy telefonów komórkowych, które umożliwiają odbiór programów radia czy telewizji.

- Nałożenie na użytkowników opłat abonamentowych za korzystanie z najbardziej wolnego medium na świecie, wstrzyma rozwój całej branży IT. To działanie nie tylko na szkodę użytkowników internetu i wszystkich firm z branży nowych technologii, ale również na szkodę państwa, bowiem w interesie Polski leży jak najszybszy i najszerszy rozwój usług dostępowych, które z kolei sprzyjają rozwojowi edukacji i świadomości obywateli - przekonuje Napierała. - Z kolei koncesjonowanie internetowych rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych przypomina bardziej pomysły totalitarnego rządu Chin niż rozsądek, który powinien przyświecać wolnemu, demokratycznemu państwu w środku Europy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: D-Link: "Pomysł rodem z Chin"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl