SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Damian Diaz odchodzi z „Wiadomości”. Ma trafić do NBP

Reporter Damian Diaz, zajmujący się tematyką gospodarczą, odchodzi z redakcji „Wiadomości” TVP. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma trafić do Narodowego Banku Polskiego.

Damian Diaz przygotowywał materiały do głównego wydania „Wiadomości” od 2016 roku. Zajmował się głównie tematyką gospodarczą, relacjonował najważniejsze wydarzenia z tego obszaru, m.in. kongresy ekonomiczne. W 2022 roku został Dziennikarzem Ekonomicznym Roku w konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski. 

I to właśnie tam, do NBP, miałby teraz trafić po odejściu z flagowego programu informacyjnego TVP – jak wynika z nieoficjalnych ustaleń. Informację o tym, że Diaz odchodzi z „Wiadomości” i TVP jako pierwszy podał w serwisie X dziennikarz Salonu24 Marcin Dobski, w odpowiedzi na wpis z informacją Wirtualnemedia.pl, że z TVP żegna się Bartłomiej Graczak, który prowadził też pasma informacyjne i publicystyczne w TVP Info. Wypowiedzenie złożył również Karol Jałtuszewski. 

Damian Diaz nie pojawia się już w „Wiadomościach”. W ostatnich dniach materiały o tematyce gospodarczej przygotowywał Dawid Helsner.

W Narodowym Banku Polskim od kilku miesięcy pracuje były wicedyrektor TAI, Paweł Gajewski, pełniąc funkcję wicedyrektora departamentu informacji.

„Wiadomości” w TVP1, TVP Info i w TVP Polonia w październiku 2023 roku oglądało średnio 2,80 mln widzów, co zapewniło 22,35 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 1,92 proc. widzów, czyli 53 tys. oglądających, a jego udział wzrósł z 21,57 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała 50,7 mln zł straty netto, pod kreską była pierwszy raz od 2016 roku. Co prawda jej przychody wzrosły mocniej od wydatków operacyjnych, ale obsługa rekompensaty abonamentowej przyniosła aż 184 mln zł kosztów. Przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się w ub.r. o 9,5 proc. do 3,56 mld zł, z czego wpływy sprzedażowe netto - z 3,15 do 3,14 mld zł. Natomiast koszty wytworzenia produktów na własne potrzeby poszły w górę z 88,2 do 166,3 mln zł, a wynik ze zmiany stanu produktów poszedł w dół z 19 mln zł zysku do 17,9 mln zł straty.

Liczba pracowników Telewizji Polskiej w ub.r. zmniejszyła się z 2 913 do 2 893, a liczba etatów - z 2888,95 do 2 876,08. Zatrudnienie w spółce było o ponad 100 pracowników i etatów niższe niż planowane przed rokiem. W Telewizji Polskiej w ub.r. zatrudniono 274 nowych pracowników. Równocześnie ze spółką rozstało się 289 osób.
 

Dołącz do dyskusji: Damian Diaz odchodzi z „Wiadomości”. Ma trafić do NBP

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz z Łomży
Podusia na krótko :-)
odpowiedź
User
vb
Towarzyszu redaktorze tam też Cię znajdą :)
odpowiedź
User
Klara
I dobrze że odchodzą. Zmieni się władza, przejmą TVP i znowu okażą się fujarami i zostawią te persony - tak już było nie kłamię. Cała kohorta kierowników i dyrektorów już czeka w blokach startowych
odpowiedź