SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Danone do 2030 roku zredukuje emisję metanu o 30 proc.

Grupa spółek Danone ogłosiła globalne zobowiązanie do redukcji emisji metanu. Jest ono częścią celów zawartych w dokumencie „Droga Pozytywnego Wpływu” – nowej strategii zrównoważonego rozwoju. Określa ono, że w ciągu najbliższych siedmiu lat firma zamierza ograniczyć o 30 proc. emisję metanu, która wynika z procesu pozyskiwania świeżego mleka (vs. poziom z roku 2020).

Article

Danone ogłosił cele dekarbonizacji na rok 2030, które zostały naukowo zweryfikowane i zatwierdzone przez międzynarodową inicjatywę Science Based Targets (SBTi). Ustanowione przez firmę cele klimatyczne wpisują się w postanowienie Porozumienia Paryskiego, zakładające ograniczenie ocieplenia klimatu do poziomu 1,5°C w porównaniu z epoką preindustrialną.

– Podnosimy poprzeczkę celów, jakie sobie stawiamy. Działania już zrealizowane, ale również  zobowiązania, które właśnie ogłosiliśmy to nasz realny wkład w walkę ze zmianami klimatu, poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Zdrowie ludzi i równowaga planety stanowią wspólny ekosystem, w którym jeden element nie może funkcjonować bez drugiego. Każdy z nas ma tylko jedno zdrowie, żyjemy na jednej planecie, dlatego wywieranie pozytywnego wpływu na te dwa obszary postrzegamy jako strategiczną rolę grupy spółek Danone. Wyrazem tego podejścia jest  wizja  One Planet. Onet Health, jaką konsekwentnie realizujemy  – mówi Paweł Piątek, dyrektor generalny grupy spółek Danone w Polsce.

Danone zmniejszy emisję metanu

Deklaracja obejmuje redukcję emisji metanu, wynikającą z pozyskiwania świeżego mleka, jakie jest składnikiem produktów mlecznych, oferowanych przez Danone.

– Redukcja emisji metanu jest integralną częścią naszego całościowego podejścia do wytwarzania żywności w sposób maksymalnie zrównoważony, co obejmuje wszystkie etapy łańcucha wartości. O jakość żywności i równowagę planety dbamy zanim wyrosną rośliny, stanowiące paszę dla krów, których mleko staje się składnikiem produktów mlecznych Danone. Rozumiejąc, że wpływ naszych dostawców jest częścią naszego wpływu, kontynuujemy wspieranie współpracujących z nami gospodarstw mlecznych we wprowadzaniu praktyk rolnictwa regeneratywnego, co przynosi korzyści zarówno gospodarstwom, jak i planecie. Wspólnie z gospodarstwami i partnerami merytorycznymi, będziemy również rozwijać innowacyjne rozwiązania, a jednocześnie niezmiennie dbać o dobrostan zwierząt – wyjaśnia Marek Sumiła, dyrektor zarządzający Danone i Żywiec Zdrój.

Dołącz do dyskusji: Danone do 2030 roku zredukuje emisję metanu o 30 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl