SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Danone rezygnuje jednak z rosyjskiego biznesu

Firma Danone, właściciel m.in. marki serków Danio w Polsce poinformował, że mimo wcześniejszych zapowiedzi o pozostaniu w Rosji rezygnuje ostatecznie z rosyjskiego biznesu.

Rosję opuści francuska firma Danone, producent nabiału i innych artykułów spożywczych. Spółka poinformowała o tym w oficjalnym oświadczeniu. Odpisy wyniosą 1 mld euro.

Firma wyjaśniła, że ​​Danone przekaże kontrolę nad biznesem Rosjanom. Według kierownictwa jest to najlepsze rozwiązanie, które zapewni ciągłość produkcji, dostaw i handlu. Ponadto nie ucierpią pracownicy, konsumenci i partnerzy.

5 kwietnia br. biuro prasowe Danone poinformowało, że ​​firma nie zamierza wychodzić z rynku rosyjskiego. Tłumaczono wówczas, że ​​bezpieczeństwo pracowników i utrzymanie nieprzerwanej pracy to priorytety.

20 kwietnia spółka podała plany przeorientowania swojej działalności w Federacji Rosyjskiej na podstawowe produkty mleczne, żywność medyczną i dla niemowląt. Dostawy produktów Alpro i wody Evian zostały wstrzymana. Wyjaśniono, że firma przekaże wszystkie zyski otrzymane w Rosji organizacjom pomocy humanitarnej.

6 marca Danone zawiesił projekty inwestycyjne w Rosji. 23 marca firma ogłosiła, że ​​będzie kontynuować lokalną produkcję podstawowych produktów mlecznych i żywności dla niemowląt w Rosji.

15 marca szef Związku Francuskich Przedsiębiorców (Medef) Geoffroy Roux de Beziers zapowiedział, że francuskie firmy pozostaną w Rosji. Podkreślił, że francuski rząd nie wydał rekomendacji do opuszczenia kraju.

Danone zajmuje 20 miejsce w rankingu największych reklamodawców w Rosji. W 2020 roku firma przeznaczyła na ten cel ponad 3 miliardy rubli. Danone działa w Rosji od 1992 roku. Firmę reprezentują marki Danone, Danissimo, Activia, Actimel, Bio Balance, Prostokvashino, Rastishka, Tyoma i inne.

Dołącz do dyskusji: Danone rezygnuje jednak z rosyjskiego biznesu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
korek
"Firma wyjaśniła, że ​​Danone przekaże kontrolę nad biznesem Rosjanom. Według kierownictwa jest to najlepsze rozwiązanie, które zapewni ciągłość produkcji, dostaw i handlu. Ponadto nie ucierpią pracownicy, konsumenci i partnerzy." To się nazywa "wyjście" z kraju bandyckiego, nazistowskiego i terrorystycznego.
0 0
odpowiedź
User
Do co
Wyjdą a w umowie sprzedaży zastrzegą, że mają prawo pierwokupu na swoich warunkach. Już parę firm tak zrobiło, takie wyjście aby szybko wrócić.

L
0 0
odpowiedź
User
Ecg
Marka tak samo skompromitowana jak Auchan, Leroy Merlin czy Decathlon.
0 0
odpowiedź