SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Grzędziński w dziale Polityka „Super Expressu”

Z początkiem grudnia Dariusz Grzędziński dołączył do działu Polityka w „Super Expressie” (Grupa ZPR Media). Wcześniej pracował m.in. w „Fakcie” i „Polska The Times”.

Dariusz Grzędziński Article

Dariusz Grzędziński potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl, że od początku bieżącego tygodnia jest związany z „Super Expressem”. Do wtorkowego wydania napisał tekst o hospitalizacji Jarosława Kaczyńskiego będący głównym tematem na pierwszej stronie „SE”.

Na przełomie września i października Grzędziński, tak jak kilkoro innych dziennikarzy, odszedł z działu politycznego „Faktu”. - W ostatnich miesiącach z „Faktu” zniknęło ok. 20 dziennikarzy, którzy przez lata stanowili trzon gazety. Trudno jest się odnaleźć w takiej sytuacji i coraz trudniej dostrzec kierunek, w którym zmierza tytuł - uzasadnił w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Dariusz Grzędziński zajmuje się tematyką polskiej polityki. W maju ub.r., podczas protestu w Sejmie osób niepełnosprawnych i ich rodziców, złożył zawiadomienie do prokuratury, po tym jak w efekcie zarządzenia Kancelarii Sejmu odmówiono przyznania mu jednorazowej akredytacji na teren parlamentu.

Natomiast początku sierpnia Darius Grzędziński zaprotestował przeciw temu, że współpracę z „Faktem” jako felietonista zaczął Rafał Ziemkiewicz. Grzędziński przypomniał jego kilka ostrych stwierdzeń z ostatnich lat o różnych osobach, a także firmie Ringier Axel Springer Polska. W odpowiedzi Ziemkiewicz nie zgodził się z zarzutem, że zbudował swoją pozycję na pogardzie wobec słabszych. - Zrobiłem karierę, debiutując i latami pozostając w mediach będących na wojnie z pomagdalenkowym establishmentem, który wydawał się wówczas nie do pokonania - podkreślił. Ostatecznie w „Fakcie” ukazał się tylko jeden felieton Rafała Ziemkiewicza, zawieszono też podobną współpracę z Tomaszem Lisem.

W „Fakcie” Dariusz Grzędziński pracował przez cztery lata. Wcześniej był związany z Agencją Informacyjną Polska Press i „Polska The Times” oraz krótko z Dziennik.pl. Ponadto przez dwa lata był rzecznikiem prasowym Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Niedawno z działem politycznym „Super Expressu” pożegnał się Jakub Szczepański, przeszedł do Interii.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 113 284 egz., o 4,06 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast portal SE.pl w październiku br. zanotował 9,14 mln realnych użytkowników, 94,06 mln odsłon oraz 8 minut i 32 sekundy średniego czasu korzystania przez odwiedzającego (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Grzędziński w dziale Polityka „Super Expressu”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
KK
Darku, głupio jakoś nie mieć ani jednego komentarza przy zmianie pracy, bo świadczy to o tym, że jesteś kompletnym nąnejmem... Uratuje sytuację. Napisze ci jeden. Naprawdę nam szkoda, że odszedłeś. Bez ciebie nie damy tu rady..... (Bu ha ha ha ha ha!!!!)
2 1
odpowiedź
User
KaKa do dna
Gościu był w tej gazecie ginącym gatunkiem bo potrafił oddać korekcie tekst przy którym korekta nie chciała skakać z okien i KK dobrze o tym wiedziała. Gorzej dla KK, że konkurenxja też wiedziała.
1 1
odpowiedź
User
Jan
KK: Każdy pomysł jest super, o ile jest mój. A że nie mogę się zdecydowac, który z moich licznych pomysłów jest najlepszy, to na razie nie realizujmy żadnego...
0 0
odpowiedź