SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Kołacz szefem Polska Press w Lublinie

Stanowisko prezesa oddziału Polska Press w Lublinie objął Dariusz Kołacz, wieloletni członek managmentu tego wydawcy, ostatnio - szef Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Radomsku. Będzie pełnił również rolę koordynatora ds. oddziałów Polska Press. Joanna Parczyńska, dotychczasowa szefowa lubelskiego ośrodka, podjęła decyzję o odejściu z firmy.

Dariusz Kołacz, fot. Materiały prasoweDariusz Kołacz, fot. Materiały prasowe

Kołacz od lipca 2020 r. był dyrektorem radomskiego Ośrodka Szkolenia Zawodowego, lecz wcześniej przez wiele lat związany był z Polska Press (jeszcze jako Polskapresse) oraz Mediami Regionalnymi. Z grupą związał się w 2002 roku; był szefem programu Integracja Polska Press Grupy i odpowiadał za fuzję spółek Polskapresse i Media Regionalne. Od listopada 2014 roku do lutego 2015 r. był wiceprezesem Mediów Regionalnych. W latach 2009-2013 szefował już oddziałowi PPG w Lublinie, wcześniej był zastępcą dyrektora promocji i kolportażu oddziału w Krakowie. Był też związany z „Dziennikiem Bałtyckim”. W latach 2008-2009 pełnił funkcję członka zarządu Ruchu. Od 2015 do 2020 roku - wiceprezes oddziału Polska Press w Krakowie.

Odchodzi Joanna Parczyńska

Z firmą rozstaje się Joanna Parczyńska, która od maja 2020 roku była najpierw p.o. prezesa lubelskiego oddziału, a następnie już pełnoprawną jego szefową. Między 1995 a 2010 rokiem pracowała w Agorze, najpierw w dziale sprzedaży „Gazety Wyborczej”, później (od 2011 r.) jako szefowa pionu prasy bezpłatnej. W 2010 roku odeszła z Agory. W latach 2012-2013 była country managerem Gemius Polska odpowiedzialnym m.in. za współpracę z PBI. Do 2016 roku pracowała w Polska Press Grupa m.in. nad m.in. rebrandingiem gazety „Nasze Miasto” oraz integracją serwisów Naszemiasto.pl. W lipcu 2016 roku wróciła do Agory i została szefową działu wideo, zastępując na stanowisku Macieja Piwowarczuka, lecz ostatecznie Agora rozstała się z Parczyńską w czerwcu 2019 roku.

W połowie kwietnia zmienił się też prezes wielkopolskiego oddziału Polska Press: Paweł Napieralski zastąpił odchodzącego za porozumieniem stron Marka Rodwalda.

W drugim kwartale br. Polska Press zapewniło grupie PKN Orlen 98 mln zł przychodów i 5 mln zł straty netto. Państwowy koncern aktywa wydawnictwa wycenił na 200 mln zł netto.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Kołacz szefem Polska Press w Lublinie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gen
Najleprzy ekspert
odpowiedź
User
Batololo
Jeszcze powinniście napisać o czystkach w regionach ;)
odpowiedź
User
Emp
Kroki ku normalności. Darek solidna firma
odpowiedź