SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Raport o stanie świata” ma już 100 tys. zł miesięcznie od patronów. „To pozwala na bogatą realizację”

Podcast Dariusza Rosiaka „Raport o stanie świata” przekroczył na serwisie Patronite 100 tys. zł miesięcznego finansowania. - To bardzo wysokie wsparcie, pozwala nam spokojnie funkcjonować - mówi portalowi Wirtuanemedia.pl Rosiak. Zapowiada też, że latem w ramach podcastu uruchomi nowy projekt.

Dariusz RosiakArticle

Gdy odchodził z Trójki i postanowił uruchomić na własną rękę „Raport o stanie świata” (luty 2020 rok), Dariusz Rosiak deklarował, że dla normalnego funkcjonowania podcastu potrzebuje finansowania na poziomie 25 tys. miesięcznie. - Chciałbym, żeby „Raport…” był cotygodniową audycją, dostępną w podcaście na powszechnie znanych platformach i kanałach podcastingowych. Wy wpłacacie pieniądze i finansujecie moją pracę i pracę moich współpracowników, a ja zobowiązuję się do tego, że ta audycja będzie najlepsza na świecie, że będzie taką audycją, o jakiej ja marzę i wy marzycie – zadeklarował, zwracając się z apelem do słuchaczy.

A ci nie zawiedli: w miesiąc po rozpoczęciu zbiórki Dariusz Rosiak ruszał już ze swoim podcastem, z zapewnionym finansowaniem.  - Jestem wdzięczny wszystkim patronom programu. Dzięki nim możemy utrzymywać „Raport…” na najwyższym poziomie merytorycznym i technicznym - podkreślał dziennikarz.

Finansowanie, zapewniające spokojne funkcjonowanie

W ostatnich dniach „Raport o stanie świata” przekroczył 100 tys. zł miesięcznego finansowania. Wspiera go 6,8 tys. patronów. W sumie udało mu się zebrać łącznie ponad 2 mln zł. - Tak, to bardzo wysokie wsparcie – przyznaje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Rosiak.

- Całość tych pieniędzy przeznaczamy na tworzenie programu i na to, co szykujemy na najbliższe miesiące. Przede wszystkim koncentrujemy się na tym, żeby częściej wyjeżdżać, niż mogliśmy robić to wcześniej. Wyjazdy już się realizują: Michał Żakowski wyjeżdżał do Afganistanu, ja - do Francji, a Agata Kasprolewicz do Irlandii Północnej. W przyszłym tygodniu Adrian Bąk będzie nadawał dla nas z Finlandii. Reasumując: koncentrujemy się na jakości programu, gdyż tego oczekują od nas słuchacze.

Dziennikarz podkreśla: finansowanie na poziomie ponad 100 tys. miesięcznie wystarczy, żeby spokojnie funkcjonować. - Teraz jest sześć osób, które pracują dla „Raportu…” i utrzymują się z tych pieniędzy. Całość idzie na utrzymanie programu. To, czym dysponujemy, pozwala nam na bardzo bogatą realizację „Raportu..”. Na lato szykujemy natomiast nowy format, o którym na razie nie chcę jeszcze o mówić. Mamy nowe pomysły i będziemy chcieli stopniowo je wdrażać - zapewnia.

Kto pracuje z Rosiakiem

Razem z Dariuszem Rosiakiem "Raport o stanie świata" - serię kilku podcastów - tworzy grupa dziennikarzy, którzy wcześniej w większości pracowali w Polskim Radiu. To m.in. Anna Dudzińska (przez ponad 20 lat związana z Polskim Radiem Katowice), Bartosz Panek (były dziennikarz Programu Drugiego Polskiego Radia), Tomasz Rożek (prowadzący przez kilka lat w Trójce audycję "Pytania z kosmosu"). W październiku ub. roku „Raport o stanie świata” wzbogacił się o podcast Agaty Kasprolewicz.

W listopadzie ub. roku jury konkursu „Podcast Roku” im. Janusza Majki przyznało nagrodę honorową dla Rosiaka jako autora podcastu „Raport o stanie świata”. W uzasadnieniu podkreślono, że dziennikarz „wytycza standardów gatunku i rynku”. Zaakcentowano też, że Rosiak konsekwentnie buduje podcast jako wiarygodne źródło informacji.

Dołącz do dyskusji: „Raport o stanie świata” ma już 100 tys. zł miesięcznie od patronów. „To pozwala na bogatą realizację”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zygi
Brawo. Bardzo dobry program, ja akurat słucham choć dotąd nie wspierałem. Wkrótce się to zmieni, warto wspierać dobrych radiowców, naprawdę jest ich niewielu. Dzięki za świetne audycje
odpowiedź
User
zwiadowca
Dołączyłem do grona słuchaczy i patronów dość późno - rozmach i jakość "Raportu" całkowicie mnie zaskoczyły.
odpowiedź
User
taka prawda
Ciekawa jestem ilu obecnych gwiazdorów Polskiego Radia byłoby w stanie przyciągnąć słuchaczy… pragnę zauważyć że reklamowany na siłę w PR3, wszędzie gdzie się da - kanał trzech asów prezes Agnieszki - Miary, Ciechana i Migały ma na YT mniej niż 100 darmowych odtworzeń… kompromitacja totalna. Oni po prostu nie rozumieją, że nie mają nic interesującego do powiedzenia i nikt nie ma ochoty tego słuchać
odpowiedź