SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Stokowski po przejęciu Nova Group ma pośrednio 55 proc. akcji Grupy 4fun Media

Dariusz Stokowski, założyciel i pierwszy prezes Grupy 4fun Media, przejął pośrednio 55,06 proc. jej akcji, po tym jak kupił 56,9 proc. udziałów funduszu Nova Group.

Article

Do cypryjskiego funduszu Nova Group, założonego przez Dariusza Stokowskiego w 2004 roku wspólnie z Rossem Newensem, należy 2,27 mln akcji Grupy 4fun Media stanowiących 55,06 proc. jej kapitału i dających tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

W czwartek Grupa 4fun Media poinformowała, że Dariusz Stokowski przejął kontrolę właścicielską nad Nova Group: kupił 36,6 tys. jej udziałów, więc z tymi posiadanymi już wcześniej ma ich 51,4 tys., co stanowi 80 proc. ogółu udziałów Nova Group. W ten sposób Stokowski pośrednio jest właścicielem 55,06 proc. akcji Grupy 4fun Media.

Dariusz Stokowski jest założycielem i pierwszym prezesem 4fun Media, kierował na tym stanowisku spółką do początku 2009 roku, potem przeszedł do jej rady nadzorczej. Wcześniej m.in. zarządzał agencją marketingową Polymus.

Grupa 4fun Media od 2010 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Obecna kapitalizacja giełdowa - po wzroście ceny w czwartek o 10,33 proc. do 8,65 zł - wynosi 35,63 mln zł. Oznacza to, że pakiet akcji należący do Nova Group (a pośrednio do Dariusza Stokowskiego) jest wart 19,29 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Stokowski po przejęciu Nova Group ma pośrednio 55 proc. akcji Grupy 4fun Media

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szkoda
Niestety 55 % nie ma tu znaczenia. Stokowski i tak robi co chce od kilku lat z 4fun media. Nie znając sie na rzeczy zwalnia najlepszych menagerow a zatrudnia ludzi nie wiadomo dlaczego. Case Natalia Gebska 3 miesiace i wyszedł brak kompetencji a teraz czekamy na Lidke która na chwile obecna nie reprezentuje sobą NIC! Darek zatrudnij dobre osoby od HRu. Hubert wykręcił super wynik a teraz Z Iga lecicie w dół! Ciekawie sie robi. Chyba ze to plan na obniżenie wartości 4 FUN tv i tania sprzedaż :)
odpowiedź
User
Terro
a no to po to ta pożyczka z 4 fun. 4 fun pozyczył Nova group - Nova Group pożyczyła Stokowskiemu - Stokowski spłacił częściowo Newensa, albo w całości, chyba panowie mają siebie dosyć.
odpowiedź