SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dawid Ogrodnik i Katarzyna Warnke uchodźcami w kampanii "Współczucie nie może mieć granic"

Wystartowała kampania społeczna "Współczucie nie może mieć granic", której celem jest udostępnienie rzetelnych informacji o obowiązujących prawach i procedurach dotyczących uchodźców i migrantów, przedstawianie możliwych rozwiązań kryzysu, a przede wszystkim stworzenie przestrzeni dla dialogu opartego na zrozumieniu i tolerancji. W akcji wystąpiła aktorka Katarzyna Warnke i aktor Dawid Ogrodnik.

Article

Czy współczucie powinno mieć granice? Czy można karać za pomoc humanitarną? Czy przyczyna kryzysu na granicy może być usprawiedliwieniem dla milczącej zgody na łamanie praw człowieka? Te i inne pytania stawia kampania stworzona wspólnie przez kilkanaście organizacji pozarządowych, aktywistów, aktorów, producentów i niezależnych twórców.  

Kampania startuje wraz z filmem przygotowanym przez Łukasza Korczaka oraz Jakuba Burakiewicza, we współpracy ze studiem Film Produkcja. W spocie w role szukających bezpiecznego domu uchodźców wcielają się Katarzyna Warnke i Dawid Ogrodnik.

Grupa Granica wspiera uchodźców

Działania komunikacyjne skupiają się przede wszystkim na kanałach social mediowych Grupy Granica, oddolnej inicjatywy łączącej 14 organizacji pozarządowych, działających na rzecz praw człowieka oraz wsparcia uchodźców i migrantów w Polsce. Na profilu Grupy Granica można znaleźć wszystkie przydatne informacje i dane.  

 

-Od sierpnia Grupa Granica składzie: Nomada Stowarzyszenie Stowarzyszenie Interwencji Prawnej Homo Faber Polskie Forum Migracyjne Helsińska Fundacja Praw Człowieka Salam Lab Dom Otwarty Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć CHLEBEM I SOLĄ uchodźcy.info RATS Agency Kuchnia Konfliktu Strefa WolnoSłowa Przystanek "Świetlica" dla dzieci uchodźców oraz niezależne aktywistki i aktywiści, mieszkanki i mieszkańcy Pogranicza, działający na granicy polsko-białoruskiej, prowadzą działania edukacyjne i monitorujące stan przestrzegania praw człowieka - komentuje Maciek Mandelt, Stowarzyszenie Nomada, Grupa Granica.

- Zwracamy uwagę opinii publicznej na kryzys humanitarny i solidarnie wspieramy migrantki i migrantów, którzy są ofiarami nielegalnych działań władz Białorusi i Polski. Apelujemy o deeskalację kryzysu na granicy. Zwracamy się do polskich władz o poszanowanie praw migrantów i migrantek, zaprzestanie wywózek na Białoruś oraz dopuszczenie organizacji humanitarnych, medyków, mediów i niezależnych obserwatorów do strefy stanu wyjątkowego - apeluje Mandelt.

Inicjatorami akcji i twórcami filmu są Łukasz Korczak (reżyser) oraz Jakub Burakiewicz (autor zdjęć). Film współtworzyła i produkowała Film Produkcja, a patronatem objęła Grupa Granica. Za strategiczne i kreatywne wsparcie kampanii odpowiada Łukasz Żuławski i Robert Kubicki.

Dołącz do dyskusji: Dawid Ogrodnik i Katarzyna Warnke uchodźcami w kampanii "Współczucie nie może mieć granic"

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sara
Nie mylmy uchodźców z migrantami. Uchodźcy mogą legalnie zgłosić się na dowolne przejście graniczne w Polsce i zaaplikować o azyl. Jeśli przybyli z kraju, w którym grozi im niebezpieczeństwo to taki azyl uzyskają. Jeśli przybyli z kraju bezpiecznego, to zostaną tam cofnięci by zgodnie z prawem międzynarodowym tam ubiegać się o azyl (np. Białoruś zgodnie z prawem międzynarodowym jest krajem bezpiecznym). Natomiast agresywni migranci, którzy nie wiadomo na jakiej podstawie uważają, że NALEŻY im się życie w Europie, próbujący nielegalnie dostać się do Polski, atakujący polskich funkcjonariuszy i żołnierzy - tacy powinni być potraktowani tak, jak na to zasługują.
odpowiedź
User
O my…
Udział znanych osób totalnie zabija przekaz. Wyszedł kolejny fikcyjny spot na ważny temat. A do pani Sary z komentarza wyżej: weź stąd idź, to nie to forum;)
odpowiedź
User
Do „o my”
Ponoć jest demokracja? Zgadzam się w pełni z Sarą, ale nie piszę, żeby ktoś o innych poglądach spadał z tego portalu. Zastanów się może nad sobą (jeśli potrafisz)
odpowiedź