SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deloitte: 32,4 mld USD przychodu w minionym roku finansowym, ponad 200 tys. pracowników

Firma doradcza Deloitte za rok obrotowy 2013 (zakończony 31 maja br.) osiągnęła w skali globalnej skumulowany przychód w wysokości 32,4 mld dolarów. Oznacza to wzrost (czwarty rok z rzędu) o 3,5 proc. (5,6 proc. w walutach lokalnych). Firmy członkowskie Deloitte odnotowały wzrost we wszystkich sektorach działalności i we wszystkich trzech głównych regionach geograficznych. Do dobrych wyników przyczyniły się przede wszystkim filie działające w obu Amerykach, ale także w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz Turcji.

<!-- 0.5092s -->

Na rynkach priorytetowych Deloitte zanotował W roku finansowym 2013 prawie 7-proc. wzrost liczony w walutach lokalnych. Przychód na tych rynkach stanowił prawie 1/5 łącznego przychodu, a w najbliższej przyszłości ich udział ma jeszcze wzrosnąć.

Deloitte przeprowadził prawie 30 przejęć w głównych dziedzinach swych kompetencji i obszarach geograficznych, m.in. pakietu większościowego w firmie Monitor.

W ujęciu regionalnym, pod względem wzrostu przychodu Deloitte przodowały Ameryka Północna i Południowa, uzyskując łączną dynamikę w wysokości 6,3 proc. w walucie lokalnej. Najlepsze  okazały się Chile (18,1 proc.) oraz firma członkowska Deloitte Latco (14,3 proc.). USA, gdzie mieści się największa firma członkowska, zanotowały szczególnie wysoką stopę wzrostu, generując 80 proc. łącznego wzrostu przychodu całej sieci. Większość jednostek świadczących usługi w dziedzinie doradztwa biznesowego i doradztwa IT odnotowało wzrost dwucyfrowy.

Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) wzrósł o 5,6 proc., a firma członkowska z Wielkiej Brytanii zanotowała wzrost przychodu o 8 proc. Dwucyfrowymi wynikami mogą poszczycić się firmy członkowskie z Bliskiego Wschodu i Turcji. Łączny wzrost firm członkowskich z Afryki Południowej i Wschodniej wyniósł 8,3 proc.

Wzrost przychodu w regionie Azji i Pacyfiku w walucie lokalnej wyniósł 3,1 proc. Indie, Mauritius, Azja Południowo-Wschodnia, Korea i Japonia wzrosły o 6,5 proc. lub więcej.

Wzrost w usługach doradczych w roku obrotowym 2013 wyniósł 8,7 proc. w walucie lokalnej. Największym popytem w branży konsultingowej cieszyły się usługi związane z kapitałem ludzkim, strategią i działalnością operacyjną.

Doradztwo finansowe odnotowało wzrost przychodu o 6,7 proc. Największym popytem na rynku cieszyły się usługi w zakresie wykrywania przestępstw i nadużyć gospodarczych oraz restrukturyzacji w związku z aktywnością na rynku fuzji i przejęć, która miała miejsce na całym świecie.

Łączny wzrost przychodu z usług badania sprawozdań finansowych i zarządzania ryzykiem wyniósł 2,9 proc. W przypadku usług zarządzania ryzykiem (ERS - Enterprise Risk Services) w regionie Azji i Pacyfiku wzrost ten był dwucyfrowy. Dobre wyniki osiągnięto również w regionie EMEA i na kontynentach amerykańskich.

Usługi podatkowe i prawne zanotowały wzrost o 5,6 proc. we wszystkich regionach i rodzajach działalności. Szczególnie silna pod tym względem okazała się większość firm członkowskich w regionie Azji i Pacyfiku z Japonią, Indiami, Mauritiusem i Koreą na czele. W roku obrotowym 2014 sieć firm członkowskich planuje kontynuację wzrostu przychodu poprzez inwestycje w usługi oparte na technologii, zintegrowaną ofertę globalną oraz usługi wspierające klientów w przezwyciężaniu wyzwań wynikających z globalizacji, postępu technologicznego oraz zmian regulacyjnych.

Pod względem wzrostu wielkości przychodu wśród branż prym wiódł sektor farmaceutyczny i ochrony zdrowia z wynikiem 12,9 proc., sektor publiczny ze wzrostem o 7,7 proc. oraz branża produkcyjna, która zwiększyła przychód o 5,5 proc. Wzrost o 5,1 proc. zanotowała także energetyka i zasoby naturalne.

W ubiegłym roku obrotowym sieć firm Deloitte zainwestowała w społeczności lokalne ponad 170 mln dolarów w formie wolontariatu, pracy pro bono oraz datków o łącznej wartości ponad 800 tys. roboczogodzin.

W roku obrotowym 2013 sieć firm Deloitte zatrudniła 51,4 tys. nowych specjalistów. Tym samym łączna liczba jej pracowników przekroczyła 200 tys.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deloitte: 32,4 mld USD przychodu w minionym roku finansowym, ponad 200 tys. pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl