SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie Propeller Film przez Dentsu Aegis Network Poland

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na zakup 100 proc. akcji domu produkcyjnego Propeller Film przez właściciela koncernu reklamowego Dentsu Aegis Network Poland. Do finalizacji transakcji ma dojść prawdopodobnie jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Sławomir StępniewskiArticle

Dentsu Aegis Network Poland przejmie dom produkcyjny Propeller Film. Koncern ma zostać właścicielem 100 proc. udziałów w spółce. Transakcja zostanie sfinalizowana prawdopodobnie jeszcze w pierwszym kwartale br. Zmiany w managemencie Propeller Film nie są przewidziane. Będzie to pierwszy dom produkcyjny w strukturach Dentsu w regionie Europy centralnej i północnej.

- Inwestycja w studio produkcyjne jest naturalnym krokiem w rozwoju strategii grupy w obszarze tworzenia kontentu, produkcji filmowej i telewizyjnej. Chcemy skalować biznes, a także wykorzystywać kompetencje i tworzyć synergię w regionie NCE oraz EMEA. Od trzech lat na polskim rynku Dentsu Aegis Network Polska jest współproducentem wielu produkcji filmowych - mówi Sławomir Stępniewski, CEO Grupy Dentsu Aegis Network Polska.

Strony nie udzielają dodatkowych komentarzy w tej sprawie.

Dentsu jest także w trakcie procesu przejęcia Grupy Red8, na który zgodę wyraził już UOKiK.

Dom produkcyjny Propeller Film realizuje projekty dla m.in. Banku Pocztowego, BZ WBK, Carlsberga czy eurobanku.

Dołącz do dyskusji: UOKiK wyraził zgodę na przejęcie Propeller Film przez Dentsu Aegis Network Poland

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl