SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dentsu Aegis Network Polska: gwarancja zatrudnienia, obniżki wynagrodzeń do 20 proc.

Grupa reklamowa Dentsu Aegis Network Polska, do której należą m.in. takie agencje, jak Carat, Vizeum, iProspect w związku z pandemią koronawirusa wprowadza czasowe obniżki wynagrodzeń dla swoich pracowników przy jednoczesnej gwarancji utrzymania zatrudnienia - wynika z ustaleń Wirtualnemedia.pl.

Article

Grupa Dentsu w Polsce obsługuje ponad 200 klientów, którzy w różnym stopniu zostali dotknięci przez kryzys wywołany reakcją na pandemię, co z kolei przełożyło się na ich budżety marketingowe.

- Mimo iż wierzymy, że kryzys będzie miał tylko czasowo negatywny wpływ na biznes części naszych klientów, wiemy, że będzie to wpływ bardzo realny i dla nas. Podjęliśmy decyzję o wspólnym z zespołem poszukiwaniu rozwiązania na wyzwania, których spodziewamy się w najbliższych miesiącach - informuje zarząd DAN w nadesłanym do Wirtualnemedia.pl oświadczeniu.

We wszystkich spółkach grupy odbyły się wybory reprezentantów do rozmów z zarządem i wspólnie wypracowano kilka rozwiązań w odpowiedzi na obecną sytuację.

Zdecydowano w porozumieniu z reprezentantami pracowników o wprowadzeniu obniżki wynagrodzeń w okresie od maja do lipca br. Zarząd dał jednocześnie gwarancję utrzymania zatrudnienia w w trakcie obowiązywania obniżonego wynagrodzenia.

Nie zostaną obniżone pensje tych osób, które zarabiają najmniej oraz zatrudnionych w polskim oddziale Dentsu osób niepełnosprawnych. Pozostali pracownicy będą mieć obniżone wynagrodzenie o 10 proc. lub 20 proc. - w zależności od wysokości zarobków.

- Zapewniamy ciągłość biznesową naszym klientom na niezmienionym poziomie. Jesteśmy przekonani, że dobry marketing jest niezbędny do podniesienia parametrów ekonomicznych naszych klientów i gospodarki Polski. Zespół DAN Polska to grono świetnych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i wieloma sukcesami na koncie. Jesteśmy wobec tego zespołu zobowiązani by zapewnić mu stabilność i pewność bytu - podkreśla zarząd DAN w Polsce.

W całej grupie DAN w Polsce pracuje ponad 700 osób. Należą do niej takie agencje, jak Vizeum, Carat, dentsu X, Isobar, iProspect, grupa Red8 i Propeller.

DAN to kolejna już grupa reklamowa w Polsce, która w związku ze skutkami ekonomicznymi trwającej w kraju pandemii koronawirusa zdecydowała się na obniżki pensji swoich pracowników, by uniknąć redukcji liczby osób zatrudnienia.
Podobne rozwiązanie wprowadził polski oddział Publicis Groupe. Tam niższe pensje będą wypłacane przez kilka miesięcy, kadra zarządzająca zarobi 20 proc. mniej.

Także holdingi reklamowe WPP i Omnicom na poziomie globalnym zdecydowały - szukając oszczędności - o obniżeniu wynagrodzeń wybranym grupom pracownikom, zawieszeniu planowanych podwyżek czy wstrzymaniu rekrutacji nowych osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dentsu Aegis Network Polska: gwarancja zatrudnienia, obniżki wynagrodzeń do 20 proc.

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mbumbanga
Obniżki nigdy nie mają charakteru tzw. czasowego. Mają zawsze charakter trwały. Tak było w roku 1999 i w 2008. Wynagrodzenia nie wróciły do poziomu sprzed kryzysów. Wyższą pensję można uzyskać tylko zmieniając pracę.
odpowiedź
User
merk
Obniżki to obniżki. Nigdy się nie kończą i ludzie zostaja z niższymi pensjami.
odpowiedź
User
Miki z Ameryki
Porszawa, Aston i Range Rover oraz prywatni styliści dużo kosztują. Trzeba ciąć dla dobra pracowników.
odpowiedź