SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dentsu sprzedaje swoją główną siedzibę w Tokio

Holding reklamowy Dentsu zawarł przedwstępną umowę na sprzedaż budynku swojej siedziby głównej w Tokio. To element szerszej restrukturyzacji biznesu koncernu.

Article

Dentsu zawarło przedwstępną umowę sprzedaży swojej głównej siedziby w Tokio. Nie ujawniono nazwy nabywcy.

Serwis mingtiandi.com podaje, że firma ogłosiła, że jej rada dyrektorów zatwierdziła sprzedaż 48-piętrowej siedziby firmy w Tokio, potwierdzając, że otrzymała ofertę zakupu aktywów w dniu 28 czerwca. Z informacji serwisu wynika, że do końca tego miesiąca Dentsu sfinalizuje umowę kupna-sprzedaży z lokalnym gigantem deweloperskim Hulic za kwotę około 3 miliardów dolarów.

W swoim oświadczeniu dla giełdy w Tokio Dentsu poinformowało, że zamierza wydzierżawić od nowego właściciela tylną powierzchnię w zabytkowej wieży z 2002 roku w dzielnicy Shiodome w oddziale Minato na okres 11 lat.

Po zaksięgowaniu 1,3 miliarda dolarów straty w 2020 roku , Dentsu spodziewa się odnotować zysk w wysokości 800 milionów dolarów po zakończeniu transakcji. Transakcja miałaby jednorazowy pozytywny wpływ na dochód operacyjny w wysokości 87 miliardów  jenów japońskich i wygenerowałaby zysk netto przypadający akcjonariuszom w wysokości 59 miliardów jenów japońskich. Po sprzedaży grupa będzie nadal wykorzystywać budynek jako swoją siedzibę.

Z wynajmowanej powierzchni mieliby korzystać pracownicy holdingu - obecnie ok. 20 proc. z nich dojeżdża do biura. Przed wybuchem pandemii w biurze Dentsu pracowało około 9000 pracowników.

Zbudowany na 17 244 metrach kwadratowych z widokiem na Zatokę Tokijską, Dentsu Building ma całkowitą powierzchnię 231 701 metrów kwadratowych

O planie sprzedaży siedziby holdingu po raz pierwszy poinformowano w styczniu tego roku. Dentsu wyznaczyło JLL do pomocy w sprzedaży aktywów potencjalnym inwestorom.

Dołącz do dyskusji: Dentsu sprzedaje swoją główną siedzibę w Tokio

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Dentsu się zwija, to dobrze.
odpowiedź