SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dentsu tnie globalne koszty o 7 proc.

Sieć Dentsu Aegis Network, do której należą m.in. agencje Carat, Vizeum, dentsu x poinformowała, że planuje o 7 proc. obniżyć globalne koszty działalności.

Article

DAN odnotowała w I kwartale br. odnotowała spadek globalnych przychodów o 0,4 proc. w ujęciu rocznym i spadek przychodów organicznych o 0,8 proc.

Sieć wycofała swoje wcześniejsze prognozy na rok budżetowy 2020, ogłoszone w lutym, ze względu na poziom niepewności wynikający z pandemii Covid-19.

Podczas prezentacji wyników finansowych podano, że DAN dąży do zmniejszenia kosztów ogólnych o 7 proc. w stosunku do planowanych kosztów skonsolidowanych na rok obrotowy.

Firma twierdzi, że od lutego ograniczyła zbędne wydatki na podróże i premie, dokonała przeglądu umów z kontrahentami i wstrzymała wszelkie fuzje i przejęcia do co najmniej końca drugiego kwartału br.

Obniżono też koszty pracownicze m.in. dzięki zmniejszeniu godzin pracy, czasowym obniżkom wynagrodzeń i „przyspieszeniu wydajności operacyjnej zgodnie z odpowiednimi ograniczeniami rynkowymi”. Poinformowano również, że od drugiego kwartału dyrektorzy zmniejszają swoje wynagrodzenie. Wysokości obniżki nie podano.

Przychody Dentsu w regionie EMEA spadły rok do roku o 0,4 proc. w I kwartale br. Spadki dotyczyły Francji, Niemiec i Holandii - głównie na skutek pandemii. Wzrost odnotowały oddziały DAN w Rosji, Włoszech, Szwecji, Szwajcarii, Danii i Hiszpanii.

Dołącz do dyskusji: Dentsu tnie globalne koszty o 7 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mistrzowie samozaorania
„ Firma twierdzi, że od lutego ograniczyła zbędne wydatki na podróże i PREMIE”
odpowiedź