SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Departament Sprawiedliwości USA aprobuje przejęcie rozrywkowej części Foxa przez Disneya

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wyraził zgodę na zakup rozrywkowej części 21st Century Fox przez koncern Disneya za kwotę 71,3 mld dolarów. Regulator postawił jednak warunek, zgodnie z którym Disney będzie musiał odsprzedać znajdujące się w pakiecie 22 regionalne stacje sportowe Foxa.

Rupert Murdoch Article

W grudniu ub.r. należący do Ruperta Murdocha i jego rodziny Fox zawarł porozumienie z Walt Disney Company. Za 52,4 mld dol. Disney miał przejąć między innymi studio 20th Century Fox, satelitarnych nadawców Sky i Star oraz prawa do wielu znanych tytułów filmowych.

Później transakcji towarzyszyły perypetie, bowiem do gry wszedł koncern Comcast, który zapowiedział przebicie ceny zaoferowanej przez Disneya i ostatecznie zaoferował kwotę 65 mld dol. Disney odpowiedział kontrpropozycją w wysokości 71,3 mld dol., która została z zadowoleniem przyjęta przez Foxa.

Teraz Departament Sprawiedliwości USA (DOJ), który musiał zatwierdzić przejęcie udzielił zgody na tę transakcję. Regulator postawił jednak warunek – aby uniknąć nadmiernej koncentracji oraz naruszenia wolnej konkurencji Disney musi sprzedać w przyszłości 22 lokalne stacje sportowe, które kupuje w pakiecie wraz z innymi segmentami Foxa.

Disney zaaprobował warunki postawione przez DOJ i zgodnie z przepisami ma 90 dni na sfinalizowanie transakcji. Na razie nie wiadomo jak w tej sytuacji zachowa się Comcast – czy wycofa się z walki o 21st Century Fox, czy też będzie się starał w dalszym ciągu zablokować przejęcie proponując nowe warunki zakupu Foxa.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Departament Sprawiedliwości USA aprobuje przejęcie rozrywkowej części Foxa przez Disneya

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl