SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deweloper powierzchni przemysłowych MLP Group złożył prospekt emisyjny w KNF

MLP Group, deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce, złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Wstępny harmonogram zakłada debiut na warszawskiej giełdzie na przełomie 2010/ 2011 roku, a termin IPO będzie zależał od warunków rynkowych, podała spółka w komunikacie.

MLP Group jest największym w Polsce deweloperem powierzchni przemysłowych dla sektora przemysłu lekkiego, z udziałem w rynku na poziomie 32%, oraz czwartym pod względem wielkości deweloperem parków magazynowo-produkcyjnych w kraju (dane na koniec lipca 2010 roku).

Grupa MLP działa na rynku w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości, dostarczając rozwiązania wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

Spółka realizuje projekty w systemie ‘built-to-suit’, co oznacza, że wynajmowane hale produkcyjno-magazynowe przygotowywane są dla konkretnych klientów, dzięki czemu grupa utrzymuje bardzo wysokie wskaźniki wynajmu powierzchni, wysoki wskaźnik podpisanych umów długoterminowych oraz wysoką stopę zwrotu na zaangażowanym kapitale.

Grupa rozwija obecnie cztery centra magazynowo-produkcyjne w Polsce (MLP Pruszków I, MLP Tychy, MLP Pruszków II, MLP Poznań) oraz jedno w Rumunii (MLP Bucharest Sud). Zagospodarowana powierzchnia pod zarządzaniem grupy to ponad 280 000 m. kw. Posiadane przez MLP obecnie grunty (ponad 200 ha) pozwalają na uzyskanie docelowej powierzchni magazynowo-produkcyjnej sięgającej 915 000 m. kw.

„Planujemy dalszy rozwój naszej działalności w kraju oraz zagranicą - obecnie powstaje nasz pierwszy park logistyczny w Rumunii. Jestem przekonany, że model biznesowy, strategia rozwoju i potencjał jakim dysponuje MLP Group to dobre fundamenty trwałej budowy wartości Grupy, które zostaną docenione przez inwestorów giełdowych” - powiedział prezes Michael Shapiro, cytowany w komunikacie.

Wartość portfela nieruchomości grupy wyniosła 730,1 mln zł na koniec marca.

Największym akcjonariuszem MLP Group, posiadającym 75,79% udziału w kapitale zakładowym oraz liczbie głosów, jest Cajamarca Holland B.V. z siedzibą w Holandii, kontrolowana przez Israel Land Development Company Ltd, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Grupa generuje przychody i zyski z wynajmu nieruchomości, oraz rozpoznania zysków lub strat z tytułu zmiany wartości godziwej majątku inwestycyjnego grupy.

W 2009 roku grupa osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 64,6 mln zł, co oznacza wzrost o 84,12% w stosunku do 2008 r. Po I kw. 2010 roku przychody wyniosły 15,22 mln zł, a zysk netto sięgnął 37,2 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deweloper powierzchni przemysłowych MLP Group złożył prospekt emisyjny w KNF

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl