SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DI BRE: Deweloperzy rozpoczną nowe projekty

Nawet na obecnym słabym rynku oferta części deweloperów zacznie się powoli wyczerpywać w związku z czym rozpoczną oni nowe projekty, oceniają analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie poświęconym branży.

DI BRE: Deweloperzy rozpoczną nowe projekty

W datowanym na 28 września - a odtajnionym w poniedziałek - dokumencie, analitycy DI BRE wznowili rekomendacje dla trzech spółek deweloperskich. Dom maklerski zaleca "akumuluj" dla Dom Development (cena docelowa 49,80 zł za akcję), "kupuj" dla J.W. Construction (13,60 zł) i "kupuj" dla Polnordu (45,00 zł).

"Okres wakacji nie przyniósł pogorszenia wyników przedsprzedaży mieszkań i zaostrzenia się konkurencji między deweloperami, co zakładaliśmy w prognozach w scenariuszu bazowym. Ceny ofertowe mieszkań pozostały stabilne, deweloperzy nie zdecydowali się na znacznie większe rabaty" - czytamy w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że na koniec drugiego kwartału 2009 na rynku warszawskim na nabywców czekało 13,2 tys. mieszkań, w porównaniu do 15,4 tys. na koniec pierwszego kwartału 2009. Według nich naturalny poziom oferty to 10 tys. i zostanie on osiągnięty w połowie 2010 roku.

"Przyszłe zachowanie cen mieszkań rozpatrujemy indywidualnie, zależnie od rodzaju mieszkań i ich lokalizacji. W stosunku do obecnych cen i oczekiwań zarządów spółek, zakładamy ceny niższe od 0 do 15%, w zależności od lokalizacji i projektu. Z uwagi na ograniczenie spadków cen mieszkań oraz spadek kosztów budowy, marże możliwe do wygenerowania na nowych projektach mogą być atrakcyjne, przy tym dużo zależy od ceny zakupu gruntu" - oceniają analitycy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DI BRE: Deweloperzy rozpoczną nowe projekty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl