SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DI BRE rekomenduje 'sprzedaj' dla TVN, wycena 20,1 zł

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 26 listopada nadali rekomendację "sprzedaj" dla spółki TVN i wyznaczyli cenę docelową na 20,1 zł.

DI BRE rekomenduje 'sprzedaj' dla TVN, wycena 20,1 zł

W dniu wydania rekomendacji akcja spółki kosztowała 23,7 zł, zaś we wtorek wyniósł 24,8 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że rynek telewizyjny w Polsce czekają w najbliższym czasie głębokie przeobrażenia związane z wejściem do Polski News Corp. oraz z rozwojem alternatywnych metod dystrybucji sygnału, takich jak kablówki, cyfrowe platformy satelitarne, czy naziemna telewizja cyfrowa.

"Zmiany te mogą na tyle wpłynąć na rynek telewizyjny, że TVN nie będzie w stanie tak skutecznie konkurować, jak miało to miejsce do tej pory. Wzrost konkurencji spowodowany przez napływ na rynek nowych podmiotów oraz wyrównywanie zasięgu technicznego poszczególnych stacji będą stopniowo pogłębiały swój wpływ na osiągany przez Grupę udział w rynku reklamy" - czytamy w raporcie.

Analitycy DI BRE prognozują, że przychody grupy wyniosą 1508,0 mln zł w 2007 roku wobec 1165,0 mln zł w poprzednim roku. Zysk netto wyniesie odpowiednio 314,9 mln zł wobec 186,3 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DI BRE rekomenduje 'sprzedaj' dla TVN, wycena 20,1 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl