SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digitree Group: przychody 24 proc. w górę, 3,8 mln zł zysku EBITDA

Według szacunkowych danych w ub.r. Digitree Group osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 23,6 proc. do 67,49 mln zł, zysku EBITDA z 3,17 do 3,82 mln zł i wyniku EBITDA z 1,38 mln zł straty do 308 tys. zł zysku.

Article

- Jest to dowód zaufania, jakim obdarzają nas nasi klienci oraz słuszności kierunków obranych w naszej strategii 2021-2023. Mamy nadzieje, że ciągła praca nad poprawą efektywności kosztowej przyniesie wkrótce także poprawę rentowności naszego biznesu. - skomentował w komunikacie Konrad Żaczek, członek zarządu Digitree Group.

Firma osiągnęła zysk netto pierwszy raz od 2018 roku (wtedy wyniósł 517 tys. zł).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W samym czwartym kwartale ub.r. Digitree Group zanotowała szacunkowo 18,35 mln zł przychodów, 741 tys. zł zysku EBITDA i 57 tys. zł straty netto, wobec 16,52 mln zł wpływów i 888 tys. zł straty netto rok wcześniej.

Digitree Group z przeglądem opcji strategicznych, odchodzi prezes

W połowie marca br. zarząd Digitree Group rozpoczął przegląd opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności. Zapowiedziano, że w ramach przeglądu zarząd rozpozna różne możliwości rozwoju, a w szczególności możliwości współpracy z potencjalnymi inwestorami.

"Celem tego procesu jest wybór najkorzystniejszej drogi długoterminowego rozwoju grupy kapitałowej, polegającej na maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. W trakcie przeglądu emitent będzie kontynuować realizację dotychczasowej strategii, działań i projektów" - podano w komunikacie.

Zaznaczono, że na obecnym etapie przeprowadzania przeglądu różne opcje strategiczne będą rozważane przez zarząd, a "żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości".

W zeszłym tygodniu Rafał Zakrzewski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Digitree Group z dniem 6 maja br.

Na początku ub.r. Digitree Group przyjęła strategię na lata 2021-2023. Zapowiedziała, że będzie rozwijać obecne usługi, wprowadzać nowe rozwiązania dla branży e-commerce oraz osiągać więcej wpływów z zagranicy, nie wyklucza przejęć. Prognozowała, że jej wpływy będą rosły średniorocznie o 17 proc., za zysk EBITDA o 25 proc.

W trzecim kwartale ub.r. Digitree Group osiągnęła wzrost przychodów o 33 proc. do 16,94 mln zł i wyniku netto z 473,2 tys. zł straty do 208,3 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Digitree Group: przychody 24 proc. w górę, 3,8 mln zł zysku EBITDA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl