SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Digitree Group sprzedaje Adepto w zamian za udziały właściciela Czerwonej Skarbonki

Firma Digitree Group zawarła umowę sprzedaży 40 proc. udziałów spółki Adepto za 1,05 mln zł firmie Finelf, do której należą platformy Czerwona Skarbonka, Money24 i Chwilowo.pl. 24 proc. zostanie wymienione na 4,8 proc. nowych udziałów Finelf.

Article

Finelf na mocy umowy przejmuje 100 proc. udziałów Adepto, pozostałe sprzedali White Morecra Limited i Opoka Q FIZ.

Adepto jest właścicielem serwisów superloans.pl., bankipromocje.pl i udzielamy.pl, ma też sieć afiliacyjną. Generuje leady sprzedażowe dla branży finansowej, pozyskuje ruch i weryfikuje kontakty pod kątem zainteresowania usługami finansowymi.

Za część udziałów Digitree Group, White Morecra Limited i Opoka Q FIZ dostaną nowe udziały aportowe w Finelf stanowiące 12 proc. kapitału (Digitree Group będzie mieć 4,8 proc.).

- Inwestycja ze strony Finelf w Adepto, objęcie udziałów w Finelf i dalsza współpraca z wykorzystaniem synergii operacyjnych umożliwi stworzenie wiodącego podmiotu na polskim rynku pośrednictwa finansowego online a także rozwój biznesu na rynkach zagranicznych w oparciu o posiadane know-how – twierdzą zgodnie prezes Adepto Bartłomiej Ignacek, i Marcin Klukowski - prokurent reprezentujący dotychczasowych udziałowców Adepto.

W komunikacie podkreślono, że przejęcie Adepto pozwoli Finelf na dalszą rozbudowę portfolio produktowo-usługowego oraz zwiększanie skali działania. Firma planuje na br. ponad 10 mln zł skonsolidowanych przychodów i wysoką rentowność operacyjną.

Finelf zajmuje się pośrednictwem usług i produktów z szeroko pojętej branży finansowej w Polsce, Hiszpanii i Meksyku. Do firmy należą porównywarki finansowe Czerwona Skarbonka, Money24 i Chwilowo.pl oraz aplikacja Kontomierz.pl do zarządzania domowymi finansami.

- Możliwości przeprowadzenia transakcji oraz pozyskania nowych udziałowców z dużym doświadczeniem biznesowym traktuję jako sukces całego zespołu Finelf, oraz swój własny. Jest to kolejny krok w stronę konsolidacji rynku oraz umocnienia naszej pozycji w Polsce. Następnie w planach mamy zwiększenie inwestycji w lead generation, sieć afiliacyjną oraz rozwój zagraniczny. Ponadto, dalej zamierzamy konsolidować rynek pośrednictwa finansowego online przez przejęcia - zapowiada Stanisław Wolniewicz-Duda, CEO w Finelf.

- W dalszym ciągu poszukujemy atrakcyjnych firm z branży finansowej w Polsce i za granicą w celu realizacji naszej strategii. Obecnie prowadzimy już rozmowy w tym kierunku i spodziewamy się na przełomie 3 i 4 kwartału zamknąć transakcję o wartości kilku milionów złotych - komentuje.

- Cieszymy się, że kolejny raz możemy być częścią innowacyjnego przedsięwzięcia tym razem z pogranicza usług digital marketingu i FinTech. Wierzymy, że Finelf wykorzysta potencjał wywodzącej się z naszych struktur spółki Adepto, a za sprawą licznych synergii oraz połączenia kompetencji będzie się dynamicznie rozwijać i osiągać bardzo dobre wyniki w kolejnych latach. Jest to również szansa dla naszej Grupy na wygenerowanie dodatkowej wartości dla naszych akcjonariuszy - podkreśla Konrad Żaczek.

Żaczek został prezesem Digitree Group na początku maja br., zastąpił Rafała Zakrzewskiego, który odszedł do SFD.

Według wstępnych danych w pierwszym kwartale br. Digitree Group zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 17,9 proc. do 17,77 mln zł oraz straty netto z 201 do 757 tys. zł. W zeszłym tygodniu z rady nadzorczej firmy odszedł jej były prezes Dariusz Piekarski.

Dołącz do dyskusji: Digitree Group sprzedaje Adepto w zamian za udziały właściciela Czerwonej Skarbonki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
"Generuje leady sprzedażowe" - w jakim to języku jest?
9 6
odpowiedź
User
tom
ciężki kawałek chleba. Trzymam kciuki.
11 4
odpowiedź