SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Korzystasz z oferty Disney+? Poznaj wszystkie funkcje platformy

Czy wiesz, że możesz ustawić odpowiedni poziom kategorii wiekowych do swoich potrzeb zwłaszcza jeśli dzielisz konto z dziećmi? Albo zorganizować wspólną transmisję ze znajomymi przebywającymi w innej lokalizacji? Przyglądamy się funkcjom platformy Disney+.

Article

Ostatnio pisaliśmy o nowych funkcjach, które oferuje Netflix, zastanawiając się przy tym, czy jest wart swojej ceny. Tym razem przyglądamy się opcjom ułatwiającym seans filmowy na Disney+. Najbardziej atrakcyjną możliwością, którą oferuje Disney+ jest tzw. GroupWatch.

GroupWatch

GroupWatch daje możliwość stworzenia transmisji dla grupy znajomych. Jeśli chcemy oglądać w tym samym czasie serial, albo film i na przykład wspólnie go komentować ze znajomymi, którzy nie przebywają z nami fizycznie, ta opcja jest idealna. Grupa nie może przekraczać siedmiu uczestników i łączy maksymalnie cztery profile na platformie. Wszyscy uczestnicy grupy muszą mieć konto założone w tym samym regionie. Można próbować zmienić region za pomocą wtyczki VPN, ale nie zawsze jest to skuteczne. Podobną funkcją jest SharePlay stworzone na potrzeby AppleTV+ (dostępne w aplikacji FaceTime).

Dostęp do treści dla dorosłych

Korzystając z opcji kontroli rodzicielskiej i kategorii treści można zmienić ustawienia ograniczeń wiekowych. Jeśli jeszcze tam nie zaglądaliście, sprawdźcie, czy macie otwarty dostęp do treści dla widza dorosłego, może się bowiem okazać, że platforma udostępnia wam treści odpowiednie do 16 roku życia. Warto upewnić się, czy jesteście w przedziale „18+”.

Disney+ a walka z dzieleniem kont

Przed rokiem prezes Disneya ds. usług streamingowych, Michael Paull w rozmowie z serwisem The Verge zapowiadał, że na razie Disney+ będzie tolerować dzielenie się hasłami z rodziną i przyjaciółmi. Może jednak zablokować konto, jeśli na przykład będzie ono udostępniane nadmiernej liczbie użytkowników. Obecnie subskrybenci Disney+ mają możliwość oglądania treści na siedmiu profilach, jednocześnie oglądając cztery różne tytuły. Dodatkowo możliwe jest pobieranie treści na maksymalnie dziesięć urządzeń.

Disney+ ma 157,8 mln subskrybentów na świecie

W zeszłym kwartale Disney+ zanotował spadki liczby subskrybentów w USA, Kanadzie i Indiach, na początku kwietnia miał ich globalnie 157,8 mln (licząc z wersją Hotstar). W ostatnim kwartale platformy Disneya straciły aż 4 miliony subskrybentów. W USA i Kanadzie liczba subskrybentów Disney+ minimalnie się zmniejszyła - z 46,6 do 46,3 mln, natomiast w pozostałych krajach wzrosła z 57,7 do 58,6 mln. Niewielkie wzrosty osiągnęły też sportowy ESPN+ (z 24,9 do 25,3 mln klientów) oraz Hulu (z 48 do 48,2 mln).

Dołącz do dyskusji: Korzystasz z oferty Disney+? Poznaj wszystkie funkcje platformy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jd
A gdzie jest funkcja włączenia lektora w filmach Marvela?
odpowiedź
User
Tom221
Do jd
Po co Ci człowieku lektor?! Ten PRL-lowski wymysł który jest obecny tylko w naszej części Europy wszędzie na zachodzie są albo napisy albo dubbing. Lektor zagłusza muzykę poza tym czasem mówią np dwie osoby naraz i lektor nie nadąża. Nie uznawaj tego za hejt ale napisz co Ci tak na nim zależy
odpowiedź