SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Disney+ informuje Polaków o „ważnych zmianach” odnośnie opłat

Serwis streamingowy Disney+ zaczął rozsyłać wiadomość o podwyżkach dla dotychczasowych subskrybentów w naszym kraju. Z e-maila zatytułowanego „Ważne zmiany dotyczące Twojej subskrypcji” można się dowiedzieć kiedy zacznie nas obowiązywać wyższa opłata abonamentowa.

Article

Od 1 listopada nowych subskrybentów Disney+ obowiązują podniesione stawki. Miesięczna subskrypcja nie kosztuje 28,99 zł, tylko 37,99 zł miesięcznie. Za roczną trzeba zapłacić 379,90 zł zamiast 289,90 zł. Dotychczasowych abonentów podwyżka obejmie nieco później, bo opłata zostanie podniesiona 6 grudnia lub niedługo później. W zależności od dnia, kiedy platforma pobiera pieniądze z danej karty płatniczej.

Disney+ o „aktualizacji” cen

Platforma zbyt długo nie tłumaczy przyczyn podwyżki.

- Mamy nadzieję, że dobrze bawisz się z Disney+. Aktualizujemy nasze ceny między innymi dlatego, że pozwoli to nam ciągle zapewniać Ci nowe produkcje oryginalne, najnowsze hity filmowe i ulubione seriale. Od 12 grudnia 2023 cena subskrypcji okresowej automatycznie zmieni się na 37,99 zł miesięcznie, chyba że anulujesz subskrypcję wcześniej - mogą przeczytać w e-mailu polscy subskrybenci Disney+.

Osoby, które nie akceptują podwyżek, mogą anulować subskrypcję. - Twoja bieżąca metoda płatności zostanie automatycznie obciążona, o ile nie anulujesz subskrypcji przed datą następnej płatności. Aby uzyskać informacje na temat zarządzania kontem, czyli na przykład, jak zmienić aktualną metodę płatności lub anulować subskrypcję, przejdź do Ustawień konta lub sprawdź Najczęściej zadawane pytania. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. Jeśli masz pytania, przejdź do Centrum pomocy, gdzie znajdziesz więcej informacji - wyjaśnia Disney+.

Aktualizacja cennika dotyczy wszystkich rynków europejskich. W 9 krajach Europy dodatkowo pojawią się pakiety z reklamami i plan premium, pozwalający na korzystanie z treści 4K. W naszym kraju produkcje Ultra HD można dalej oglądać w standardowym pakiecie i na razie to się nie zmieni. Od 2024 roku platforma ma pójść w ślady Netfliksa i rozpocząć walkę ze współdzieleniem kont z osobami spoza gospodarstwa domowego.

Niedawno serwis streamingowy z treściami marek: Disney, Star Wars, Marvela, National Geographic, Pixar i 20th Century Studios, rozesłał do użytkowników zmodyfikowaną umowę subskrypcji. W regulaminie pojawia się sformułowanie klauzula modyfikacyjna, którego używają m.in. operatorzy kablowi czy telekomunikacyjni, aby w przypadku inflacji podnieść ceny w trakcie obowiązywania długoterminowej umowy.

Dołącz do dyskusji: Disney+ informuje Polaków o „ważnych zmianach” odnośnie opłat

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fran
Najbardziej arogancki mail jaki kiedykolwiek dostałem od firmy, aż trudno uwierzyć że można coś takiego wysłać klientom. Zdecydowanie zniechęca do kontynuacji. A oferta filmowa coraz gorsza.
0 0
odpowiedź
User
kolis
Jestem 2 miesiąc na pakiecie za 7 zł i włączam raz na tydzień, bo nie ma co oglądać. Poczekam tylko na specjalne odcinki Doctor Who w listopadzie, które mają od BBC na cały świat i czas na anulację.
0 0
odpowiedź
User
Robert
Tzw. zmiana warunków umowy z powodów inflacji jest niezgodna z prawem w naszym kraju. Należy takie listy ze skarga wysyłać do UOKiK. Jest to szkoda na interes zbiorowy abonentów. UOKiK wprowadzi kontrolę i podejmie odpowiednie decyzję. Zachęcam.
0 0
odpowiedź