SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do czerwca I multipleks naziemnej telewizji cyfrowej w prawie całej Polsce (wideo)

Do końca maja pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej ma być dostępny dla ponad 90 proc. Polaków. Operator, firma Emitel zapewnia, że do tego czasu uzupełni braki infrastrukturalne.

Przemysław Kurczewski

Przemysław Kurczewski

W pierwszym multipleksie, obok trzech programów TVP: TVP1, TVP2 i TVP Info, znajdują się również Eska TV, TTV, Polo TV i ATM Rozrywka TV. Decyzję o przydziale kanałów Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał w grudniu 2011 roku. Emitel rozpoczął emisję w ramach tego multipleksu m.in. w Warszawie, Zielonej Górze i Rzeszowie, a już w czerwcu zasięgiem obejmie co najmniej 92 proc. kraju.

 - Multipleks pierwszy powinien mieć ok. 90 proc. pokrycia Polski przed Euro 2012. To jest data, do której mamy dla TVP zbudować pokrycie cyfrowe sygnału Telewizji Polskiej - informuje Przemysław Kurczewski, prezes Emitela, operatora multipleksów.

I dodaje, że do tego czasu infrastruktura będzie gotowa.

Emitel posiada wystarczającą infrastrukturę, żeby pokryć większość kraju sygnałem telewizji cyfrowej. Musimy w pewnych miejscach uzupełnić brakujące pokrycie, które zostało zbudowane dawno temu i teraz jest z tym delikatny kłopot - mówi Przemysław Kurczewski.

 

Emitel jest operatorem trzech multipleksów, czyli tzw. pakietów programowych naziemnej telewizji cyfrowej. Multipleks drugi z programami Polsatu, TVN, TV4 i TV Puls jest już dostępny prawie w całej Polsce. Na multipleksie trzecim są programy Telewizji Polskiej: TVP1,TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia. Chociaż został uruchomiony ponad rok temu, nie będzie mógł objąć zasięgiem całego kraju przed wyłączeniem sygnału analogowego. Zgodnie z planem stanie się to po 1 lipca 2013 roku. Emitel zapowiada, że pierwsze nadajniki naziemne będą wyłączane już w listopadzie tego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Do czerwca I multipleks naziemnej telewizji cyfrowej w prawie całej Polsce (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Telewidz
Dobrze, że powiedziano i napisano, iż multipleks 2 ma pokrycie PRAWIE 90% , ponieważ zapomniano zupełnie o największym i najwyżej położonym nadajniku Dolnego Śląska- Śnieżne Kotły i nikt w tym rejonie nie rozumie, dlaczego każe się mu latać po dachu i kierować antenę na inne nadajniki . Śnieżne Kotły mają zacząć emisję multipleksu 1 za dwa miesiące . Termin emisji pozostałych jest jeszcze w ogóle nie uwzględnony. Jakaś dyskryminacja czy co?
8 8
odpowiedź
User
beb
A gdzie te obiecane dekodery dla najubozszych?
8 8
odpowiedź