SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do końca maja TPSA ma zakończyć program konsolidacji usług IT

Telekomunikacja Polska (TPSA) do końca maja chce zakończyć proces konsolidowania dostawców usług IT, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. Do tej pory TPSA podpisała umowy z trzema firmami, które będą głównymi dostawcami w trzech z siedmiu wyznaczonym przez spółkę obszarów dotyczących IT.

Do końca maja TPSA ma zakończyć program konsolidacji usług IT

"Do końca maja chcemy mieć podpisane umowy we wszystkich siedmiu obszarach" - powiedział dziennikarzom Witucki w czwartek.

Na początku kwietnia TPSA informowała, że podpisała umowy z ramowe firmami AMG.net, Atos Origin oraz CGI. Wyłonionym w przetargu firmom grupa TP powierzyła zadania rozwoju i utrzymania aplikacji z zakresu zarządzania portalami klienckimi, zarządzania usługami, a także integracji aplikacji informatycznych.

Na podpisanie umów z niektórych z pozostałych obszarów liczy m.in. Asseco Poland o czym informował niedawno prezes Adam Góral.

Witucki zaznaczył, że zakończenie programu konsolidacji dostawców usług IT nie oznacza, że TPSA rezygnuje z planów przejęcia spółki ICT, choć w tej chwili nie prowadzi negocjacji w tej sprawie.

TPSA miała 285 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 328 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3873 mln zł wobec 4312 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Do końca maja TPSA ma zakończyć program konsolidacji usług IT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl