SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Do Rzeczy” publikuje sprostowanie do artykułu Ziemkiewicza. „Zarząd TVP powinien podać się do dymisji”

W bieżącym wydaniu „Do Rzeczy” (Orle Pióro) opublikowano sprostowanie prezesa Telewizji Polskiej Janusza Daszczyńskiego do artykułu Rafała A. Ziemkiewicza. Publicysta opisał m.in. sposób transmisji przez TVP Info wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy oraz czas jaki poświęcono mu w kampanii. - Jedyną przyzwoitą reakcją kierownictwa TVP na mój tekst byłoby podanie się do dymisji - odpowiada Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz Article

Sprostowanie prezesa Janusza Daszczyńskiego dotyczy artykułu pt. „Dudahejt” sprzed dwóch tygodni, w którym Rafał A. Ziemkiewicz opisał nieprzychylne - jego zdaniem - nastawienie mediów publicznych do prezydenta Andrzeja Dudy, a także całego środowiska politycznego PiS. Punktem wyjścia artykułu jest brak zaproszeń ministrów z Kancelarii Prezydenta do programów publicystycznych TVP i Polskiego Radia, na co pod koniec września zwróciła uwagę dyrektor biura prasowego Kancelarii. W odpowiedzi Telewizja Polska poinformowała, że program „Woronicza 17” zmienił formułę na przedwyborczą, a w innych programach publicystycznych ministrowie prezydenccy bywają regularnie. Podobne wyjaśnienia przedstawiło Polskie Radio.

Zdaniem TVP, autor zamieścił w tekście nieprawdziwe informacje o relacjonowaniu wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy (Ziemkiewicz podał, że publiczny nadawca miał je transmitować jedynie w internecie) oraz o sposobie relacjonowania pogrzebu żołnierzy niezłomnych 27 września br. Ziemkiewicz napisał, że TVP ograniczyła się jedynie do „wzmianki” w przerwie z relacji z maratonu. - TVP Info przez ponad godzinę relacjonowała „na żywo” uroczystości pogrzebu i poświęcenia Panteonu - Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych - prostuje prezes TVP.

Telewizja Polska nie zgadza się również ze wskazanymi przez publicystę „Do Rzeczy” statystykami, dotyczącymi ilości czasu poświęconego przez TVP Info Andrzejowi Dudzie miesiąc przed wyborami. Rafał A. Ziemkiewicz podał, że były to tylko 22 minuty, zaś Janusz Daszczyński informuje, że kandydata PiS można było oglądać przez ponad 13 godzin.

Po publikacji artykułu „Dudahejt” nadawca publiczny zażądał od redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” Pawła Lisickiego publikacji sprostowania nieprawdziwych informacji. W przypadku braku publikacji TVP groziła „poszukiwaniem ochrony prawnej w formie, trybie i w pełnym zakresie prawem przewidzianym”.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl publicysta zapewnia, że do sprawy odniesie się następnym felietonie w tygodniku „Do Rzeczy”.

- W moim przekonaniu jedyną przyzwoitą reakcją kierownictwa Telewizji Polskiej na mój tekst byłoby podanie się do dymisji. To sprostowanie jest próba ratowania twarzy, ale TVP ma mało argumentów w ręku. W kolejnym wydaniu „Do Rzeczy” odniosę się do sprostowania prezesa Daszczyńskiego, odpowiem na zarzuty, które rozpowszechnił na mój temat - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał A. Ziemkiewicz.

Przypomnijmy, że politycy PiS zapowiedzieli już gruntowną reformę mediów publicznych, obejmującą m.in. przekształcenie ich ze spółek Skarbu Państwa w instytucje kultury (zobacz szczegóły).

W lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Do Rzeczy” wynosiła 59 771 egz. (według ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Do Rzeczy” publikuje sprostowanie do artykułu Ziemkiewicza. „Zarząd TVP powinien podać się do dymisji”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qqqq
Ziemkiewicz nakłamał, a to ci nowina.
83 49
odpowiedź
User
:P
Coz, na razie powinni sie podac do dymisji, w V RP Rafalek bedzie ich zwalnial albo cenzurowal (w zaleznosci jaka fucha skapnie). Swoja droga dlaczego ktos sie ma podac do dymisji za to, ze RAZ plecie bzdury?
34 21
odpowiedź
User
katon
Kłamstwo to moja specjalność-Ziemkiewicz.
33 44
odpowiedź
User
privat
Nie jestem zwolennikiem A. Dudy i PiS (ani tym tym bardziej Komorowskiego i PO), ale to co napisał Ziemkiewicz jest prawdą. To się działo w TVP (i nadal dzieje) jest rażąco widoczne. Ta telewizja nie działa jak telewizja polska, ale jak antypolska...
54 34
odpowiedź
User
Janek
Nie jestem zwolennikiem A. Dudy i PiS (ani tym tym bardziej Komorowskiego i PO), ale to co napisał Ziemkiewicz jest prawdą. To się działo w TVP (i nadal dzieje) jest rażąco widoczne. Ta telewizja nie działa jak telewizja polska, ale jak antypolska...

Oczywiście, TVP działa Al Dżazira...
19 34
odpowiedź