SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa osoba w radzie nadzorczej wydawcy „Do Rzeczy”

Do rady nadzorczej spółki Orle Pióro wydającej „Do Rzeczy” i „Historia Do Rzeczy” dołączył Piotr Piaszczyk, pełniący podobną funkcję w PMPG Polskie Media, większościowego udziałowca Orlego Pióra.

Piotr Piaszczyk z grupą kapitałową PMPG Polskie Media jest związany od półtorej dekady. Od maja 2019 do września 2020 roku był członkiem zarządu spółki PMPG Polskie Media, potem przeszedł do jej rady nadzorczej.

W latach 2008-2014 był w firmie prawnikiem, potem radcą prawnym, a w 2018 roku także dyrektorem ds. korporacyjnych i relacji z inwestorami.

Ponadto jest członkiem rad nadzorczych wielu spółek, m.in. Merit Investments, M Food, Apollo Capital, Inwestorzy.tv i Excellence Cannabis, a od połowy 2019 roku jest w zarządzie Harmony Film.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W radzie nadzorczej Orlego Pióra od wiosny 2013 roku jest Michał M. Lisiecki (większościowy akcjonariuszy i były prezes PMPG Polskieg Media), a o połowy 2019 roku - Tomasz Kaźmierowski (prezes spółki Identitas i członek zarządu Panta Fund).

Wiceprezesem Orlego Pióra od założenia spółki na początku 2013 roku jest Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”. Natomiast na początku 2017 roku prezesem spółki została Katarzyna Gintrowska, która od kwietnia ub.r. pełni taką funkcję także w spółce PMPG Polskie Media.

Orle Pióro, wydające tygodnik „Do Rzeczy” i miesięcznik „Historia Do Rzeczy”, w ub.r. zanotowało spadek przychodów o 9,6 proc. do 12,12 mln zł, a jego zysk netto zmalał z 668,5 do 385,8 tys. zł. 81 proc. udziałów firmy ma PMPG Polskie Media, a łącznie 19 proc. należy do dziesięciu publicystów „Do Rzeczy”.

Natomiast  grupa kapitałowa PMPG Polskie Media, do której należy też wydawca tygodnika „Wprost”, w trzecim kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów o 39,6 proc. do 10,32 mln zł, a jej zysk netto zwiększył się z 692 tys. zł do 1,18 mln zł.

Wiosną br. PMPG Polskie Media obniżyła z 11,95 do 8,72 mln zł wycenę posiadanych 81 proc. udziałów Orlego Pióra.

Dołącz do dyskusji: Nowa osoba w radzie nadzorczej wydawcy „Do Rzeczy”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ech
Ta gazeta powinna nazywać się od "Od rzeczy"
0 0
odpowiedź