SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki Veritas Software

Spółka wypracowała przychody w wysokości 497 mln USD, co oznacza 11% wzrost rok do roku

VERITAS Software Corporation ogłosił wyniki finansowe za kwartał zakończony 30 września 2004 r. Przychody firmy wyniosły 497 mln USD, co oznacza 11-procentowy wzrost w porównaniu do 447 mln USD za analogiczny okres roku ubiegłego.

Dochód netto wg GAAP za kwartał zakończony 30 września 2004 wyniósł 96,2 mln USD, czyli 0,22 USD na akcję, w porównaniu do dochodu netto o wartości 68,1 mln USD, czyli 0,15 USD na akcję za analogiczny okres roku ubiegłego. Dochód netto wg GAAP obejmuje obciążenia niegotówkowe wartości 1,4 mln USD, po potrąceniu podatków, za kwartał kończący się 30 września 2004 oraz 14,8 mln USD, po potrąceniu podatków, za analogiczny okres ubiegłego roku, które wynikają z amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych, prac badawczo-rozwojowych, premii z akcji, korekt restrukturyzacyjnych, a w przypadku trzeciego kwartału 2003 r. -  z obciążeń związanych z przyjęciem Interpretacji FASB Nr 46 "Konsolidacja podmiotów o zmiennym udziale" oraz straty z umorzenia długu związanego z wykupem wymiennych skryptów dłużnych.

"Jesteśmy zadowoleni z naszych wyników za ten kwartał" - powiedział Gary Bloom, prezes VERITAS Software. "Siła, jaką widzimy w naszych kanałach dystrybucji, wzroście naszej działalności obsługowej oraz sukcesie naszej strategii rozwoju globalnego, daje nam pewność, że osiągniemy cel wyznaczony rok temu, czyli przychody z działalności w 2004 na poziomie 2 mld USD."
 
"W tym kwartale osiągnęliśmy przepływy pieniężne z działalności operacyjnej na poziomie ok. 106 mln USD, po odjęciu 256 mln USD na przejęcie KVault Software oraz Invio Software, a także 71 mln USD na program wykupu naszych akcji. Kwartał zamknął się kwotą 2,5 mld USD w gotówce i inwestycjach krótkoterminowych" - powiedział Ed Gillis, wiceprezes i dyrektor finansowy VERITAS Software.

"Biorąc pod uwagę zmierzone zyski z działalności informatycznej oraz typowe sezonowe przychody na koniec roku, oczekujemy, iż za czwarty kwartał nasz przychód wyniesie ok. 530-550 mln USD, w tym przychody z KVS, natomiast zysk na akcję powinien mieścić się w przedziale od 0,22 do 0,24 USD wg zasad GAAP" - powiedział Gary Bloom. "Nasza pozycja jako lidera na rynku oprogramowania pamięci masowych jest nadal silna, co potwierdzają  nasze wyniki finansowe, wiodąca pozycja na rynku oraz ogromne zapotrzebowanie klientów na technologię oferowaną przez VERITAS."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki Veritas Software

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl