SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobry sentyment na rynkach wzmacnia złotego od początku tygodnia

Dobry sentyment na rynkach na razie winduje w górę notowania złotego. W efekcie w pewnym momencie za euro płacono dzisiaj 4,07 zł, a dolar potaniał do 3,42 zł. Analitycy sądzą, że przebicie ważnego wsparcia na 4,08 zał za euro teoretycznie sugeruje spadek w okolice 4,04-4,05 zł w kolejnych dniach.

Dobry sentyment na rynkach wzmacnia złotego od początku tygodnia

"Jednak praktyka może okazać się inna. Kalendarz wydarzeń w regionie pokazuje, iż jutro wieczorem odbędzie się głosowanie w rumuńskim parlamencie nad wotum zaufania dla tamtejszego rządu. Obserwatorzy spodziewają się, iż koalicja premiera Emila Boca może liczyć też na głosy posłów niezrzeszonych, co pozwoli odrzucić wniosek opozycji. Tyle, że wszystko jest możliwe - oby tylko ceną nie były ustępstwa w planowanym pakiecie oszczędnościowym" - wyjaśnił analityk DM BOŚ, Marek Rogalski.

W jego ocenie pewien niepokój budzą też powracające spekulacje wokół Hiszpanii. Jednak dzisiaj euro/dolara wsparły lepsze dane o dynamice produkcji przemysłowej w strefie euro, która w kwietniu wzrosła o 9,5 proc. r/r.

"Kluczowa była jednak poprawa sentymentu na wszystkich rynkach, co dobrze widać chociażby po notowaniach GBP/USD, które zbliżyły się w okolice 1,48, czy też po giełdowych indeksach. Tyle, że automatycznie wzrosło ryzyko nieznacznej korekty we wtorek" - podsumował Marek Rogalski.

W poniedziałek godz. 17:00 jedno euro kosztowało 4,0821 zł, a dolar 3,3261 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2272.

W poniedziałek, ok. godz. 9:55 za jedno euro inwestorzy płacili 4,0971 zł, a za dolara 3,3666 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2170.

W piątek czwartek po godz. 17:25 za jedno euro płacono 4,1110 zł, a za dolara 3,4085 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2062.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobry sentyment na rynkach wzmacnia złotego od początku tygodnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl