SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dom Development sprzeda 1200 lokali w całym 2011 roku

Firma deweloperska Dom Development szacuje, że w tym roku przekaże klientom ok. 1200 mieszkań, wobec wcześniej oczekiwanych ok. 1100 przekazań, wynika z wypowiedzi dyrektora finansowego spółki Janusza Zalewskiego. Przy sprzyjających warunkach rynkowych firma może wydać na zakupy gruntów nawet 350 mln zł w 2011.

Dom Development sprzeda 1200 lokali w całym 2011 roku

"Spodziewamy się, że roczna liczba przekazań w tym roku sięgnie ok. 1200. W I kwartale, kiedy przekazaliśmy 20 mieszkań, to był absolutny dołek. W II kwartale liczba ta powinna wzrosnąć do ok. 200 - przekazania na Debry 9, Klasyków i może Saska. II połowa roku powinna upłynąć na przekazaniach ok. 1000 lokali" - powiedział Zalewski dziennikarzom.

Dodał, że zysk netto z II kw. powinien zbilansować stratę z I kw. i spółka powinna zakończyć pierwsze półrocze wynikiem około zera.

Spółka zwiększyła też oczekiwania związane z wydatkami na grunty. Wcześniej zapowiadała zakupy za ok. 200 mln zł.

"W zależności od sytuacji rynkowej możemy wydać nawet 350 mln zł. Interesują nas głównie tereny po lewej stronie Wisły w Warszawie i może Wrocław. W stolicy rozglądamy się na Ursynowie i Mokotowie, Ursusie i Bemowie" - dodał prezes spółki Jarosław Szanajca.

W tym roku spółka kupiła grunt pod projekt Saska 2 i ma wstępną umowę kupna gruntu na ul. Powązkowskiej za ok. 170 mln zł. Spółka może w tym roku wprowadzić do sprzedaży jeszcze max. 1800 lokali, ale to również uzależnia od sytuacji rynkowej.

"Stawiamy ten warunek, choć oczekuję kilku lat dobrego popytu na mieszkania" - zapowiedział Szanajca.

Wśród kolejnych projektów przeważać będą kolejne etapy dotychczasowych inwestycji, choć będą również nowe, jak np. "Hery", który według zapowiedzi ma ruszyć w II kw. 2011 r.

Wśród przyszłych projektów są Ostroroga, który "niekoniecznie" może ruszyć w 2011 r. Jeśli spółka dopnie zakup terenu przy ul. Powązkowskiej, planuje tam projekt na ok. 1650 lokali.

"Oczekujemy przyzwoitej marży na tym projekcie. Cena nabycia przekłada się na ok. 100 tys. zł na planowany lokal bez uwzględnienia części komercyjnej. Mógłby ruszyć najwcześniej w II poł. 2012 r." - dodał dyrektor finansowy Dom Development.

Ponadto zaznaczył, że projekt przy Ratuszu na warszawskim Bemowie "wszedł" na dwucyfrową marżę, a pierwszy etap wrocławskiej Oazy jest na zerowej marży, w związku z wysoką ceną zakupu gruntu.

Spółka Dom Development miała 12,24 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 11,82 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 20,18 mln zł wobec 159,90 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dom Development sprzeda 1200 lokali w całym 2011 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl