SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Dom & Wnętrze liderem"

Mimo trudnej sytuacji i dużej konkurencji na rynku prasy wnętrzarskiej w roku 2002 miesięcznik "Dom&Wnętrze" odniósł wiele sukcesów. Potwierdził on swoją pozycję lidera na rynku ekskluzywnych magazynów wnętrzarskich, uzyskując najwyższą średnią sprzedaż egzemplarzową w tym segmencie - 29.180 egzemplarzy*. Rekordową sprzedaż osiągnęło wydanie październikowe magazynu w wysokości ponad 45.000 egzemplarzy*. Wynik ten stanowi sukces nie tylko w sprzedaży tego magazynu, ale też jest najwyższym wynikiem odnotowanym dotychczas wśród ekskluzywnych magazynów wnętrzarskich. W okresie I-VI' 2002 na całym rynku pism wnętrzarskich (nie tylko ekskluzywnych) poziom średniej sprzedaży spadł w stosunku do tego okresu w roku ubiegłym. Jedynym wyjątkiem jest Dom&Wnętrze gdzie poziom średniej sprzedaży wzrósł o 10%. Największy spadek odnotowało Dobre Wnętrze - aż o 31%.

Miesięcznik "Dom&Wnętrze" jest także liderem we wpływach reklamowych wśród ekskluzywnych pism wnętrzarskich. Pomimo zauważalnej tendencji spadku wpływów z reklamy w segmencie magazynów wnętrzarskich, wpływy "Dom&Wnętrze" w roku 2002 wzrosły o 26% w porównaniu do roku poprzedniego. Udziały we wpływach reklamowych D&W wynoszą 18% plasując magazyn na drugim miejscu w całym segmencie pism wnętrzarskich, a na pierwszym miejscu wśród wnętrzarskich pism ekskluzywnych**.

Dom&Wnętrze utrzymuje pozycje lidera wśród ekskluzywnych magazynów o wnętrzach także pod względem czytelnictwa - ma już niemal pół miliona czytelników (493 067 osób). W porównaniu do ubiegłego jest to 15% wzrost czytelnictwa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Dom & Wnętrze liderem"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl