SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Domowy producent talerzy

DishMaker to unikalna maszyna z kategorii sprzętu AGD, produkująca jednorazowe naczynia kuchenne.

Urządzenie zostało zaprojektowane przez Leonardo Bonanni, studenta amerykańskiego uniwersytetu MIT.

DishMaker wytwarza z materii organicznej nietoksyczne wafle akrylowe, z których po podgrzaniu wytłaczane są kubki, miski oraz talerze. Istotne jest to, że po użyciu naczyń nie wyrzuca się ich do kosza, bowiem służą one do... wytwarzania nowej, czystej zastawy. Po zakończonym posiłku, naczynia wstawia się z do urządzenia, gdzie zostają utylizowane z powrotem do postaci pierwotnych wafli. Maszyna powstała z myślą o ograniczeniu wyposażenia kuchni, a także zmniejszeniu objętości wysypisk śmieci, na których lądują potłuczone talerze i szklanki.

Domowy producent zastawy stołowej może przechowywać w swoim wnętrzu do 150 wafli i może tłoczyć naczynia co 90 sekund. Domyślnie „ekologiczne” talerze mają 15cm średnicy, ale maszynę można przeprogramować tak, aby produkowała także większą zastawę.

Bonanni przyznaje, że jego wynalazek może znaleźć zastosowanie w restauracjach, szpitalach oraz innych instytucjach, które korzystają z dużej liczby naczyń. Urządzenie wymaga jeszcze dopracowania w pewnych aspektach, np. obecnie produkuje naczynia tylko w jednym kolorze. Niemniej sukces wynalazku wydaje się nieunikniony, zwłaszcza wśród przedstawicieli płci męskiej, dla których jak wiadomo zmywanie naczyń jest z reguły co najmniej męczące.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Domowy producent talerzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl