SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dorota Bugajska-Marzec szefem wydawców strony głównej Interia.pl, Łukasz Noszczak odpowiada za Wydarzenia. W zespole Piotr Zaremba i Wiktor Świetlik

Od 1 lutego 2021 roku szefem wydawców strony głównej Interia.pl (Grupa Cyfrowy Polsat) zostanie Dorota Bugajska-Marzec, a kierownikiem serwisu Wydarzenia Łukasz Noszczak. Z początkiem lutego wystartuje też weekendowy magazyn „Tygodnik” z autorskimi treściami pochodzącymi od dziennikarzy Interii.

Piotr Witwicki, redaktor naczelny Interia.pl, fot. materiały prasowePiotr Witwicki, redaktor naczelny Interia.pl, fot. materiały prasowe

Niedawno Interia.pl zapowiedziała nową funkcjonalność związaną z funkcjonowaniem serwisu. Korzystający z poczty Interii mogą w swojej skrzynce pocztowej odbierać wiadomości, ale także otrzymywać i sprawdzać najnowsze informacje z kraju i ze świata. W nowym interfejsie poczty znajduje się aktualna prognoza pogody, wiadomości na temat zanieczyszczenia powietrza oraz horoskop. W przyszłości mają się również pojawić komunikaty techniczne od Interii.

Według badania Mediapanel w grudniu 2020 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia przyciągnęły 19,69 mln realnych użytkowników i 1,62 mld odsłon.

Oddzielenie funkcji wydawniczych od produktowych
 
Teraz zapowiedziano, że z początkiem lutego w redakcji serwisu Wydarzenia Interia oraz zespole wydawców nastąpią zmiany zorientowane na oddzielenie funkcji wydawniczych od produktowych.

Przebudowie ulegnie dotychczasowy sposób działania redakcji, newsroomu oraz strony głównej portalu. Zmiany nastąpią także w składzie felietonistów Interii, a do emisji trafi nowy magazyn z treściami premium - „Tygodnik”.

Piotr Witwicki, który w grudniu 2020 objął stanowisko redaktora naczelnego w Interii wyjaśnia, że "dzięki rozdzieleniu tematów wydawniczych od produktowych dziennikarze będą mogli całą swoją uwagę przekierować na tworzenie wysokiej jakości materiałów, a wydawcy na optymalne ich pozycjonowanie na stronie głównej portalu". - Podczas gdy o rozwój produktów od strony technologicznej zadba osobny wyspecjalizowany w tym obszarze zespół. Zmiany te umożliwią realizację nowych projektów wydawniczych, pozwolą publikować więcej treści i w efekcie sprawić, że Interia stanie się medium informacyjnym pierwszego wyboru - dodaje Witwicki.

Czytaj także: Sport Onet wyprzedził Sport.pl. W dół Zestadionu.pl i Interia Sport, w górę dział sportowy SE.pl

Dorota Bugajska-Marzec szefem zespołu wydawców strony głównej

Od 1 lutego 2021 r. szefem zespołu wydawców strony głównej zostanie Dorota Bugajska-Marzec (z Interią związana od ponad 15 lat), która do tej pory pełniła funkcję zastępcy szefa wydawców. Do jej zespołu dołączy także Paweł Krawczyk, który dotychczas w Interii zajmował się fotoedycją.

Michał Bagiński, dotychczasowy szef wydawców, którego na stanowisku zastąpi Dorota Bugajska-Marzec, zajmie się rozwojem produktów Interii jako product development manager. Z Michałem Bagińskim blisko współpracować będzie product manager Michał Antosiewicz.

Ewelina Karpińska-Morek (w Interii od niemal 14 lat) obejmie stanowisko dyrektora wydawniczego, a jej rolą będzie wspieranie Piotra Witwickiego w pracach związanych z funkcjonowaniem redakcji na poziomie organizacyjno-korporacyjnym.

Łukasz Noszczak kierownikiem serwisu Wydarzenia

Kierownikiem serwisu Wydarzenia zostanie Łukasz Noszczak, a Agnieszka Waś-Turecka pełnić będzie funkcję sekretarza redakcji. Łukasz Noszczak będzie tym samym odpowiadał za treści, a Agnieszka Waś-Turecka za organizację pracy redakcji Wydarzeń. Do redakcji dołączy również Agata Kaźmierska, która będzie rozwijać w portalu nowy projekt o tematyce ekologicznej.

Zgodnie z zapowiedzią od lutego do Interii dołączy także dwóch nowych publicystów - Piotr Zaremba oraz Wiktor Świetlik. Wraz z piszącymi już w portalu Robertem Walenciakiem i Jarosławem Kuiszem mają dostarczać czytelnikom Interii opinii na temat bieżących wydarzeń z Polski i świata.

Czytaj także: Wydawcy internetowi podsumowują 2020 roku, prognozują wydarzenia i trendy na 2021

Nowy magazyn premium Interii - „Tygodnik”

Od 1 lutego 2021 r. w Interii publikowany będzie także weekendowy magazyn „Tygodnik”. W magazynie znajdą się autorskie materiały przygotowane zarówno przez dziennikarzy Interii, jak i serwisu Polsatnews.pl. W „Tygodniku” pojawiać się będą artykuły, reportaże, felietony i publicystka dotyczące szerokiej tematyki - od polityki, przez biznes i kulturę, po materiały lifestyle’owe.

Interia wyjaśnia, że „Tygodnik” będzie emitowany w weekendy, kiedy użytkownicy mają więcej czasu, by zapoznać się z pogłębionymi materiałami. Magazyn, dostępny z poziomu strony głównej Interii, będzie bez opłat oferował treści o charakterze premium.

Grupa Interia.pl została kupiona przez Polsat w lipcu 2020 roku za 422 mln zł od Bauer Media, do jej zarządu i rady nadzorczej dołączyli wtedy menedżerowie Polsatu.

W 2019 roku Grupa Interia.pl osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 115,75 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 0,6 proc. do 95,22 mln zł jej zysk netto zwiększył się z 22,26 do 31,02 mln zł. Firma zatrudniała 379 pracowników, osiągnęła 7,4 mln zł zysku z przeniesienia agencji Semahead do osobnej spółki.

Dołącz do dyskusji: Dorota Bugajska-Marzec szefem wydawców strony głównej Interia.pl, Łukasz Noszczak odpowiada za Wydarzenia. W zespole Piotr Zaremba i Wiktor Świetlik

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ya
na Polsat News tygodnik wypadał świetnie. bardzo dobrze się to czytało. pewnie na Interii nie będzie inaczej.
odpowiedź
User
bucik
kocham felietony zaremby sa super!!!
odpowiedź
User
konik garbusek
Tak, zgadzam się, Zaremba ma świetne teksty w tygodniku polsat news nie mogę się doczekać, aż będzie ich więcej, i więcej, i więcej
odpowiedź