SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dorota Gawryluk prezesem Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk została prezesem Stowarzyszenia Program Czysta Polska, uruchomionego z inicjatywy Zygmunta Solorza pięć lat temu. Od stycznia Gawryluk jest wiceprezesem Fundacji Polsat, natomiast na początku grudnia przestała kierować pionem informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Dorota Gawryluk, fot. Zuza Krajewska (materiały prasowe Polsatu)Dorota Gawryluk, fot. Zuza Krajewska (materiały prasowe Polsatu)

- Dorota Gawryluk zawsze wspierała mnie w projektach związanych z czystą energią. Mamy to samo, racjonalne, podejście do ekologii, a mówienie o środowisku wymaga rzetelnych, sprawdzonych informacji - podkreśla w komunikacie Zygmunt Solorz, założyciel i większościowy akcjonariusz grupy Cyfrowy Polsat.

- Świat jest dziś pełen skrajności: również w podejściu do ekologii. Zależy mi na zdrowym rozsądku w podejściu do tego tematu takiego, jak ma Prezes Zygmunt Solorz. Dzięki wsparciu redakcji z Grupy Polsat Plus (pod tą marką od trzech lat działa grupa Cyfrowy Polsat - przyp.) możemy z tym przekazem docierać do milionów Polaków. Bo Czysta Polska zaczyna się w domu każdego z nas - mówi Dorota Gawryluk.

Poprzednio szefem Stowarzyszenia Program Czysta Polska był Stanisław Janowski, który w połowie stycznia br. przestał być prezesem Telewizji Polsat (zastąpił go Piotr Żak, młodszy syn Zygmunta Solorza), przechodząc do rad nadzorczych Polsatu i Polsat Media.

CZYTAJ TEŻ: „Wydarzenia” Polsatu pokonały serwisy TVP. Liderem „Fakty”

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zajmuje się tematami związanymi z transformacją energetyczną Polski, w tym przechodzeniem Polski i jej gospodarki na produkcję czystej i zielonej, niskoemisyjnej energii. Organizacja informuje o tym m.in. w aplikacji mobilnej i programie na antenie Polsat News. Jak dotąd zapisało się do niego ponad 370 tysięcy osób i firm.

Dorota Gawryluk z nowym programem w Polsacie

Z początkiem grudnia ub.r. Dorota Gawryluk przestała być w Telewizji Polsat dyrektorem pionu informacji i publicystyki (pełniła tę funkcję od 2018 roku), zastąpił ją Piotr Witwicki. Gawryluk objęła nowo utworzoną funkcję dyrektora zarządzającego pionu kanałów tematycznych w Grupie Polsat Plus i Telewizji Polsat

Polsat uzasadniał, że ta zmiana ma na celu „dostosowanie struktury Grupy do szybko zmieniającego się rynku mediów elektronicznych, w tym w szczególności telewizji i treści wideo”. W połowie stycznia Dorota Gawryluk została wiceprezesem Fundacji Polsat.

CZYTAJ TEŻ: Kolejne odejścia z Polsat News

W marcu w trzech kanałach Telewizji Polsat zadebiutuje nowy program Doroty Gawryluk „Lepsza Polska”. - To będzie program publicystyczny, gdzie będziemy zastanawiali się jak zbudować lepszą Polskę. Będzie otwarty dla wszystkich, którzy są ludźmi dobrej woli, nie chcą się tylko i wyłącznie „zabijać” czy „bić” - mówiła dziennikarka portalowi Wirtualnemedia.pl.

Niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje, że Gawryluk może wystartować w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Polski. Dziennikarka zdementowała te doniesienia. - Chcę budować lepszą Polskę, lecz w Polsacie, porządnie wykonując swoją dziennikarską pracę - powiedziała „Gazecie Wyborczej”.

Dorota Gawryluk w Polsacie od trzech dekad

Z Telewizją Polsat Dorota Gawryluk jest związana od 1994 roku. Była reporterką newsową, wydawcą i producentem oraz przez lata główną prowadzącą „Wydarzenia”. W 2016 roku została szefową „Wydarzeń”, odpowiadała też za całą publicystykę Telewizji Polsat. 

Gawryluk prowadziła również wiele programów publicystycznych takich jak „Graffiti”, „Forum”, „Gość Wydarzeń”, „Prezydenci i Premierzy” oraz „Dorota Gawryluk Zaprasza".

Dołącz do dyskusji: Dorota Gawryluk prezesem Stowarzyszenia Program Czysta Polska

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Burak
1😅
odpowiedź
User
Gosia
Bardzo zajęta i rozchwytywana, dlatego start nowego programu przekładany
odpowiedź
User
Emeryt1
Parę złotych zawsze mile widziane
odpowiedź