SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Najwyższy Czas!” sprostował nieprawdziwe informacje o współpracy Doroty Kani ze służbami, dziennikarka szykuje pozew

Dwutygodnik „Najwyższy Czas!” (3S Media) przegrał proces o publikację sprostowania z Dorotą Kanią, redaktor naczelną Telewizji Republika i dziennikarką „Gazety Polskiej”. Chodziło m.in. o zarzucenie Kani współpracy ze służbami specjalnymi. - Przygotowujemy teraz proces o ochronę dóbr osobistych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Zaborowski, adwokat dziennikarki.

Dorota Kania, fot. T. Adamowicz/Gazeta Polska Article

Sprawa zaczęła się w lipcu 2016 roku od tekstu Leszka Szymowskiego „Meandry dziennikarstwa resortowego”. Autor napisał tam m.in., że Dorota Kania nosi nazwisko po mężu, który miał być synem I sekretarza KC PZPR Stanisława Kani. Zarzucono jej także, iż współpracowała z ABW w zamian za informacje, które publikowała w swoich artykułach, a także współpracę z wojskowymi służbami specjalnymi i pisanie za pieniądze tekstów pod ich dyktando.

- To był oczywiste nieprawdy. Skontaktowaliśmy się z redakcją i zażądaliśmy sprostowania. Redaktor naczelny Tomasz Sommer odmówił, więc sprawa trafiła do sądu - relacjonuje Maciej Zaborowski.

We wtorek warszawski Sąd Okręgowy zdecydował, że sprostowanie należało zamieścić. Jednak redakcja „Najwyższego Czasu!” uprzedziła ten wyrok, publikując sprostowanie o treści wymaganej przez Dorotę Kanię. Sąd nakazał też zwrot kosztów procesu - „Najwyższy Czas!” będzie musiał zwrócić 7 tys. zł. Jak się dowiadujemy, redakcja zamierza odwołać się od tej części wyroku.

Wyrok zamyka częściowo sprawę. - Jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że zamieszczono sprostowanie. Oczywiście żałujemy, że musiało do niego w ogóle dojść. Natomiast mamy już przygotowany pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych Doroty Kani tym samym tekstem. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia, pozew wyślemy do sądu - mówi nam Zaborowski.

W środę nie udało nam się uzyskać komentarza redakcji „Najwyższego Czasu!” do przegranego procesu.

„Najwyższy Czas!” to konserwatywno-liberalny tygodnik poruszający tematy polityczne i społeczne. Pierwszy numer pisma pod redakcją Janusza Korwin-Mikkego ukazał się 31 marca 1990 roku. Na początku wydawcą była Oficyna Konserwatystów i Liberałów, a w 2007 roku wydawanie tytułu przejęła spółka 3S Media.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Najwyższy Czas!” sprostował nieprawdziwe informacje o współpracy Doroty Kani ze służbami, dziennikarka szykuje pozew

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iwona
Szymowski i wszystko jasne. Kto tego ... jeszcze publikuje?
14 8
odpowiedź
User
Grażyna
Nie przepadam za Kanią, ale w tym przypadku postąpiła słusznie. Zadziwiające jest jeszcze z czego " Ncz" się utrzymuje, skoro nie ma w nim ani jednej reklamy. Bo w to, że ze sprzedaży w życiu nie uwierzę.
PS. Sommer to ten co obśmiewał UE a potem sam się do niej pchał na europosła?
13 11
odpowiedź
User
dobrz rozumiem
że teraz Kania chce po prostu dostać kasę ?
13 9
odpowiedź
User
Reklamodawca
Nie przepadam za Kanią, ale w tym przypadku postąpiła słusznie. Zadziwiające jest jeszcze z czego " Ncz" się utrzymuje, skoro nie ma w nim ani jednej reklamy. Bo w to, że ze sprzedaży w życiu nie uwierzę.
PS. Sommer to ten co obśmiewał UE a potem sam się do niej pchał na europosła?


Proszę sobie wyłączyć AdBlocka. Ja się aż za głowę złapałem bo mi wyskoczyło od razu kilkanaście reklam. Wrrrr...
10 10
odpowiedź
User
essa
że teraz Kania chce po prostu dostać kasę ?


nie no pewnie, niech dalej dziennikarze piszą nieprawdę bez konsekwencji...
9 8
odpowiedź