SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poseł PO do Doroty Kani: rozliczymy panią. Krytykuje go członkini KRRiT

- Rozliczymy panią, za to co pani robi w tym imperium Obajtkowym i w Polskim Radiu - powiedział do Doroty Kani na antenie Polskiego Radia 24 poseł PO Czesław Mroczek. - Grożenie dziennikarzowi na antenie „rozliczeniem”- to jest kompletny upadek - skomentowała Marzena Paczuska, członkini KRRiT.

Dorota Kania i Czesław Mroczek, fot. Polskie Radio 24Article

Czesław Mroczek gościł w środę w porannej audycji Polskiego Radia 24 prowadzonej przez Dorotę Kanię. W trakcie dyskusji dziennikarka nie zgodziła się z tezą polityka o masowych odejścia z wojska, przypominając, że Ministerstwo Obrony Narodowej skierowało sprostowanie do „kłamliwego artykułu” Onetu na ten temat.

- Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że to jest normalne - i powinien pan to wiedzieć jako były wiceminister obrony narodowej - że na początku roku zawsze się odejścia emerytalne i nabory wojskowe - tłumaczyła Kania. Zaznaczyła, że Onet należy do niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego. 

- Pan należy do jakiegoś imperium Orlenowskiego, które kłamie Polakom dzień w dzień - odpowiedział jej Czesław Mroczek. - Panie pośle, bardzo proszę bez takich wycieczek. Bardzo proszę, żeby pan zważał na słowa, proszę się odnieść do słów posła Kosztowniaka (drugiego gościa audycji - przyp.) - sugerowała Dorota Kania.

- Pani sobie pozwala na wycieczki, a mnie pani knebluje w tym programie - zauważył poseł PO. - Pani się wydaje, że jest pani w radiu, które jest finansowane z pieniędzy Polaków i może pani mówić takie rzeczy. Rozliczymy przecież panią, za to co pani robi w tym imperium Obajtkowym i w Polskim Radiu - zapowiedział.

- Państwo w tej chwili słyszeli, jak mi groził poseł Platformy Obywatelskiej o rozliczeniu - skomentowała Kania (w poniższym nagraniu ten fragment jest w godzinie i 16. minucie.

 

Członkini KRRiT: grożenie dziennikarzowi to kompletny upadek

Wymianę zdań Doroty Kani i Czesława Mroczka skomentowała na Twitterze Marzena Paczuska, od jesieni ub.r. członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a wcześniej za rządów PiS m.in. szefowa „Wiadomości” i członkini zarządu TVP.

- Wiele jestem w stanie zrozumieć, ale grożenie dziennikarzowi na antenie „rozliczeniem”- to jest kompletny upadek - oceniła.

- Antydemokratyczna PO pozwala sobie na coraz więcej - dodała Joanna Lichocka, posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych.

Dorota Kania w Polska Press od dwóch lat

Z Polskim Radiem 24 Dorota Kania współpracuje od kilku lat, prowadzi raz w tygodniu audycję poranną. Od dwóch lat jest członkinią zarządu Polska Press ds. redakcyjnych, objęła tę funkcję krótko po tym, jak Orlen sfinalizował przejęcie wydawnictwa. W kolejnych miesiącach nastąpiły dalsze roszady w zarządzie oraz zmienili się naczelni prawie wszystkich z 20 dzienników regionalnych wydawanych przez firmę.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jesienią ub.r. Polska Press uruchomiła portal i.pl w miejsce Polskatimes.pl. Natomiast z końcem roku zamknęła kilkadziesiąt tygodników lokalnych.

W 2021 roku wydawnictwo w ujęciu jednostkowym zanotowało wzrost przychodów z 313,96 do 314,47 mln zł, a przy spadku dotacji i ponad 20 mln zł odpisów miało 30,81 mln zł straty netto, wobec 4,09 mln zł zysku rok wcześniej. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały z 91,57 do 78,4 mln zł, w tej drugiej kwocie 10,37 mln zł osiągnięto w ramach grupy kapitałowej Orlenu.

Dołącz do dyskusji: Poseł PO do Doroty Kani: rozliczymy panią. Krytykuje go członkini KRRiT

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciek
Szacunek dla Pani Doroty Kani.
odpowiedź
User
Maxi
Abstrahując od tego, kto komu grozi, warto poprawić błędy, bo w tym tekście ich pełno.
odpowiedź
User
Pankracy
Pomroczny Mroczek.
Nie kopmy niepełnosprawnego.
odpowiedź