SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DT: Kasacja w sprawie PTC wynikała wyłącznie z błędu

Deutsche Telekom - powołując się na pisemne uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego, który uznał wniosek Elektrimu Telekomunikacja o kasację postanowienia o uznaniu w Polsce wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego dotyczącego sporu o udziały Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Uważa, że decyzja SN wynikała jedynie z błędu w procedurach, poinformował DT w komunikacie w czwartek.

"W pisemnym uzasadnieniu postanowienia z dnia 18 stycznia 2007 roku Sąd Najwyższy potwierdził, że jedyną i wyłączną przyczyną uchylenia orzeczeń o uznaniu sądów I i II instancji był błąd proceduralny popełniony w sądzie I instancji" - czytamy w komunikacie Deutsche Telekom.

"W postępowaniu pierwszoinstancyjnym nie wszyscy orzekający sędziowie uczestniczyli w całej ustnej rozprawie, dlatego też postępowanie to musi zostać powtórzone w prawidłowym składzie. Sąd Najwyższy nie potwierdził twierdzeń Telco co do istnienia materialnych przeszkód do uznania wyroku wiedeńskiego po naprawieniu przez sąd I instancji wzmiankowanego błędu proceduralnego" - napisano w komunikacie DT.

Sąd Najwyższy uznał 18 stycznia wniosek Elektrimu Telekomunikacja, kontrolowanego przez Vivendi Universal, o kasację postanowienia o uznaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego. Sprawa trafi ponownie do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

Wyrok Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu był jednym z kluczowych postanowień w sporze między Elektrimem Telekomunikacja, Deutsche Telekom oraz Elektrimem o 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci telefonii komórkowej Era.

Wyrok z Wiednia był już prawomocnie uznany na terytorium Polski. Następnie inny sąd uznał, że DT w sposób ważny wykonało opcję call na udziały w PTC, ponieważ Elektrim nie wypełnił obowiązków wynikających z postanowienia wiedeńskiego trybunału.

Elektrim uznał tę ostatnią decyzję, a DT zapłacił polskiej firmie 600 mln euro za 48% udziałów PTC nabytych w drodze wykonanej we wrześniu opcji call. Tym samym według DT i Elektrimu, Deutsche Telekom posiada obecnie 97% udziałów polskiego operatora.

Wyrok Sądu Najwyższego otwiera na nowo postępowanie w sprawie uznaniu wyroku z Wiednia w Polsce.

Niemiecki koncern podał w czwartek, że liczy na szybkie uznanie wyroku wiedeńskiego, zgodnie z Konwencją Nowojorską, i poprzez to ostateczne potwierdzenie w Polsce praw DT do spornych udziałów w PTC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DT: Kasacja w sprawie PTC wynikała wyłącznie z błędu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl